لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۲

اقدامی عجیب در لیگ ملت‌های والیبال؛ به کف دست تماشاگران زن مُهر ورود زدند


در حالی سومین هفته لیگ ملت‌های والیبال با صدرنشین تیم ملی والیبال ایران به پایان رسید که در یک اقدام عجیب تماشاگران زن پس از مُهر شدن دست‌هایشان مجوز ورود به سالن مسابقه را پیدا کردند.

گزارش‌ها حاکی است که مسئولان برگزاری لیگ ملت‌های والیبال در ورزشگاه غدیر ارومیه یکشنبه ۲۶ خرداد، در یک اقدام عجیب پس از مُهر زدن به کف‌دست‌های تماشاگران زن، اجازه دادند تا زنان وارد سالن مسابقات شوند.

مهری که براساس تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی، کلمه «اوکی» به زبان انگلیسی بر روی آن نوشته شده و گفته می شود برای تایید زنان تماشاگری بوده که وارد سالن شده اند.

روزنامه ایران ورزشی درباره جزئیات حضور زنان در سالن این مسابقات نوشت که «بانوان بلیت به دست باید از روی یک پل باریک فلزی که روی یک کانال آب تعبیه شده بگذرند و بعد از اینکه مراحل کنترل شدن بلیت تمام شد، وارد سالن شوند.»

جمهوری اسلامی در نزدیک به چهار دهه گذشته ورود زنان به ورزشگاه ها را برای تماشای برخی مسابقات از جمله فوتبال مردان ممنوع کرده است. حتی حضور زنان در سالن مسابقات والیبال نیز مقطعی است و به نظر می رسد به دلیل حضور ناظران بین المللی در این رقابت‌ها است.

وزارت خارجه آمریکا نیز روز دوشنبه ۲۷ خرداد در یک توئیت اظهار امیدواری کرده بود که روزی زنان ایران بتوانند در استادیوم‌ها و جام جهانی حضور داشته باشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG