لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۹

«عفو بین الملل» در کارزاری خواستار آزادی نسرین ستوده شد


نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر
نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر

سازمان حقوق بشری عفو بین الملل با راه اندازی کارزاری اینترنتی برای آزادی نسرین ستوده از فعالان مدنی سراسر جهان خواسته است افکار بین المللی را متوجه وضعیت و مطالبات این وکیل دادگستری زندانی کنند.

در بخشی از این کارزار اینترنتی آمده است که، نسرین ستوده زندگی خود را به فعالیت مسالمت آمیز حقوق بشر از جمله دفاع از زنان اختصاص داد و برای آن زندانی شد. این احکام صادر شده نسرین ستوده را از همسر و دو فرزند خود جدا می کند و مانع از انجام کار مهم او به عنوان وکیل حقوق بشر می‌شود.

در حالی که رسانه‌های داخل ایران به نقل از مقام قضایی از حکم هفت سال زندان برای نسرین ستوده خبر داده‌اند، رضا خندان همسر این وکیل زندانی روز چهارشنبه ۲۲ اسفند در صفحه فیسبوک خود نوشت که حکم نسرین ستوده در آخرین پرونده‌اش، در زندان به او ابلاغ شده است و حکم او برای دو پرونده باز خود به ۳۳ سال و شش ماه زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق است. او پیش از این نیز به پنج سال زندان محکوم شده بود.

روز گذشته نیز وزارت خارجه آمریکا صدور حکم اخیر زندان علیه نسرین ستوده، وکیل دادگستری زندانی در ایران را به شدت محکوم کرد.

رابرت پالادینو، جانشین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند به خبرنگاران گفت: «ما حکم صادره علیه نسرین ستوده را به شدت محکوم می‌کنیم و از شرکا و متحدان خود می‌خواهیم که گفت‌وگو کرده و از همه شرکا و متحدین مان می‌خواهیم که به این حکم اعتراض کنند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG