لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

تیم فوتسال بانوان ایران سرانجام راهی مسابقات جهانی گواتمالا شد


تیم ملی فوتسال بانوان ایران، سرانجام راهی مسابقات جهانی گواتمالا شد.

تیم ملی فوتسال بانوان ایران سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان ایران را به قصد حضور در مسابقات جهانی گوتمالا ترک کرد.

سفر این تیم در حالی بامداد شنبه ۳۰ آذر آغاز شد که حضور در مسابقات جهانی گواتمالا به دلیل مشکل دریافت ویزا برای بازیکنان با مشکل جدی مواجه شده بود.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران ۱۵ آبان اعلام کرد که به دلیل مشکلات دریافت ویزا، حضور تیم فوتسال بانوان ایران احتمالا امکان پذیر نخواهد بود. این مشکلات به این دلیل بوجود آمده بود که کشور گواتمالا در ایران سفارتخانه ندارد.

احتمال لغو حضور ایران در مسابقات جهانی در حالی بود که قهرمانی این تیم در مسابقات آسیایی، انتظارات برای درخشش بانوان ایران در مسابقات جهانی را بالا برده بود.

در پی این مشکلات، رئیس جمهوری ایران به وزارت امور خارجه دستور پیگیری ماجرا و حل مشکلات دریافت ویزا را داد.

سرانجام خبرگزاری ایسنا گزارش داد که تیم فوتسال بانوان ایران بامداد شنبه ۳۰ آبان راهی آلمان شده است تا از آنجا راهی مکزیک شود.

این تیم قرار است روز دوشنبه پس از دریافت ویزا در مکزیک، راهی گواتمالا شود.

بازیکنان تیم فوتسال ایران را نسیم غلامی، فرشته کریمی، فرزانه توسلی، نغمه مرادی، سپیده زرین راد، نیلوفر اردلان، سحر پاپی، زهره میثمی، سهیلا ملمولی، طاهره مهدی پور،فاطمه اعتدادی، اعظم آخوندی، سارا شیربیگی و فهمیه زارعی تشکیل می‌دهند. فروزان سلیمانی نیز سرمربیگری تیم را بر عهده دارد.

ایران در حالی دوم آذر به گواتمالا خواهد رسید که یک روز بعد باید نخستین دیدار خود را با پرتغال برگزار کند. تیم فوتسال بانوان ایران روز چهارم آذر نیز به دیدار برزیل خواد رفت. دیدار سوم ایران پنجم آذر در برابر کاستاریکا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG