لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۸

حاشیه‌ های اجازه نیافتن کاپیتان تیم فوتبال بانوان ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا


واکنشها به عدم اجازه کاپیتان تیم فوتبال زنان ایران برای حضور در مسابقات جام ملتهای آسیا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

خبر شرکت نکردن نیلوفر اردلان، کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایران در نخستین دوره رقابت‌های جام ملت‌های زنان آسیا در مالزی به دلیل مخالفت همسرش با واکنش‌های مختلفی روبرو شده است.

نیلوفر اردلان، کاپیتان پرسابقه تیم ملی فوتبال زنان ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت که همسرش به او اجازه خروج از کشور برای شرکت در جام ملتهای زنان فوتبال آسیا را نداده و دلیل آن را ضرورت حضور خانم اردلان در اولین روز مدرسه رفتن پسرشان دانسته است.

ایران از جمله کشورهایی است که زنان بدون اجازه همسران خود امکان مسافرت به خارج از کشور را ندارند.

خانم اردلان در توضیح این موضوع به روزنامه ورزشی «گل» گفت که ۲۸ شهریور زمان جشن ورود پسرم به کلاس اول است که می‌توانم در کنار او باشم. تیم بیست و نهم پرواز دارد . دوم و سوم مهرهم تعطیل است و بعد از آن تیم از مالزی برمی‌گردد. بنابراین موضوع فقط بر سر یک روز مدرسه رفتن پسرمان است.

خبر همراهی نکردن خانم اردلان با تیم ملی فوتبال زنان ایران در رسانه‌های داخلی و بین‌المللی نیز انعکاس یافته است.

نیلوفر اردلان در پیام نخست خود در ارتباط با نرفتن به مالزی در اینستاگرام خود گفت: "به عنوان یک سرباز ایران تنها به دنبال برافراشتن پرچم ایران است و باید قوانینی که به زنان ایرانی اجازه سفر به خارج از ایران بدون موافقت همسر را نمی‌دهد تغییر کند."

کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایران در اظهارنظری متفاوت روز سه شنبه ۲۴ به خبرگزاری نسیم گفته است: "من یک زن مسلمان ایرانی هستم و مساله عدم حضورم در این رقابت‌ها کاملا شخصی و خانوادگی است و ربطی به سایر مسائل ندارد."

در تازه ترین گزارش بانک جهانی که هفته گذشته منتشر شد، آمده است ایران به همراه ۳۱ کشور دیگر همچنان قوانینی دارند که به زنان امکان گرفتن گذرنامه و سفر به خارج از کشور بدون اجازه همسرانشان را نمی‌دهند .

XS
SM
MD
LG