لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان نایب قهرمان باشگاه‌های آسیا شد


تیم فوتبال شهرداری سیرجان در مراسم جشن قهرمانی لیگ برتر بانوان ایران (اسفند ۱۳۹۹ - عکس از ایسنا)
تیم فوتبال شهرداری سیرجان در مراسم جشن قهرمانی لیگ برتر بانوان ایران (اسفند ۱۳۹۹ - عکس از ایسنا)

در دیدار پایانی جام باشگاه‌های زنان آسیا اردن، که در هوای بارانی در ورزشگاه عقبه اردن برگزار شد نماینده ایران مقابل «امان کلاب» اردن دو بر یک شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان در حالی نایب قهرمان شد که دومین دوره جام باشگاه‌های آسیا قرار بود در دو گروه غرب و شرق برگزار شود و تیم‌های برتر دو گروه در مرحله نیمه نهایی و فینال و رده بخدی به رقابت بپردازند تا قهرمان تعیین شود، اما مسابقات گروه شرق به دلیل کرونا لغو شد و‌ مسابقات تنها با حضور چهار تیم غرب آسیا در اردن به پایان رسید.

تیم فوتبال شهرداری سیرجان به عنوان‌قهرمان لیگ ‌فوتبال زنان ایران در دومین دوره آزمایشی جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا حضور یافت.

این تیم پس از پیروزی دو‌ بر یک مقابل بنیادکار ازبکستان و‌برتری یک بر صفر برابر گوکولام کرالای هند با ۶ امتیاز از دو‌ پیروزی به دیدار پایانی رسید و برای قهرمانی تنها به یک تساوی نیاز داشت.

اما باشگاه امان اردن با برتری مقابل نماینده ایران ۶ امتیازی شد و بر اساس قانون بازی رودررو عنوان قهرمانی را به دست آورد. گل‌های امان‌ کلاب توسط مایسا جبارا در دقایق ۴۴ از روی نقطه پنالتی و‌ جبرین در دقیقه ۸۲ زده شد و تک گل ایران در وقت‌های تلف شده بازی به وسیله افسانه چترنور از روی نقطه پنالتی به دست آمد.

سیرجان در این دیدار زهرا علیزاده، ستاره تیم خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

این‌نخستین عنوان فوتبال باشگاهی زنان ایران در آسیا است.

XS
SM
MD
LG