لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۸

تبلیغ ماری جوانا با عکس بهداد سلیمی؛ فدراسیون وزنه برداری واکنش نشان داد


فدراسیون وزنه برداری ایران نسبت به انتشار یک آگهی آلمانی تبلیغ ماری جوانا با استفاده از تصویر بهداد سلیمی، قهرمان المپیک، واکنش نشان داد.

خبرگزاری‌های داخلی ایران روز یکشنبه ۲۶ دیماه گزارش دادند که فدراسیون وزنه‎برداری ایران در نامه‌ای از کمیته ملی المپیک خواست موضوع سو‌ءاستفاده از تصویر بهداد سلیمی در یک رسانه آلمانی را به طور جدی پیگیری کند.

فدراسیون وزنه‎برداری خواستار این شده‎ است که کمیته ملی المپیک ایران شکایتی رسمی در این راستا انجام داده و از طریق کمیته بین‌المللی المپیک به‌صورت جدی موضوع سوءاستفاده از عکس قهرمان المپیک را پیگیری کند.

بهداد سلیمی، ۲۸ ساله، وزنه بردار مازندرانی ایران در دسته فوق سنگین، در المپیک لندن موفق به کسب مدال طلا و شکستن رکورد یک ضرب شد.

یک رسانه آلمانی با استفاده از تصویر او در حال بلند کردن وزنه، با دستکاری در تصویر، او را در حال بلند کردن وزنه ای از ماری جوانا نشان داده است. این رسانه که در یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی فعال است، تصویر این ورزشکار را در فیس بوک خود نیز منتشر کرده است.

بهداد سلیمی اعلام کرده است که از طریق فدراسیون وزنه برداری با کسانی که از نام و تصویر او «استفاده ابزاری» کرده‌اند برخورد می‌کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG