لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۱

مسمومیت ۱۵ نفر در هویزه در پی آلودگی آب شهری


خشکسالی در ایران موجب خشک شدن رودخانه کرخه در استان خوزستان و بی آبی در هویزه شده است.
خشکسالی در ایران موجب خشک شدن رودخانه کرخه در استان خوزستان و بی آبی در هویزه شده است.

در ادامه بحران آب در شهرهای جنوبی ایران، یک مقام بهداشتی اهواز از مسمومیت ۱۵ نفر در هویزه بر اثر نوشیدن آب آلوده خبر داد.

خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه ۲۴ تیر به نقل از شکرالله سلمان زاده، معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز، نوشت که این افراد به دلیل وجود آلودگی در شبکه آب مسموم شده و به مراکز درمانی منتقل شدند.

در همین حال فرماندار هویزه به خبرگزاری تسنیم گفته است با وجود گرمای تابستان و بحران آب احتمال تکرار این اتفاق نیز دور از انتظار و بعید نیست.

در خبر دیگری در این باره، مدیر آب و فاضلاب روستایی هویزه گفت: در ۱۰ روز گذشته رودخانه کرخه در هویزه خشک شده و آبرسانی به پنج هزار روستایی به خطر افتاده است.

شهرستان هویزه در استان خوزستان، در غرب اهواز واقع شده و حدود ۳۵هزار نفر جمعیت دارد.

در هفته های گذشته نیز گزارش شده بود که به دلیل آلودگی آب آشامیدنی در رامهرمز، دیگر شهر استان خوزستان، حدود ۳۵۰ نفر به بیمارستان مراجعه کردند.

مقام‌های محلی شهر یزد نیز از شورتر شدن آب آشامیدنی این شهر خبر داده بودند. همچنین شوری شدید آب خرمشهر و آبادان و قطع آب در این شهرها نیز موجب شد که اعتراض های گسترده خیابانی را در این شهرها به دنبال داشت.

بحران آب در ایران در پی خشکسالی شدید در سالهای اخیر، استفاده بی رویه از منابع آب زیر زمینی، و سوء مدیریت در منابع آب، شدت گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG