لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۳

تیم ملی والیبال ایران با شکست ونزوئلا در مسابقات انتخابی المپیک دوم شد


تیم ملی والیبال ایران با شکست ونزوئلا در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو، این مسابقات را با کسب رتبه دوم به پایان برد.

والیبالیست‌های ایران در حالیکه روز شنبه با برد مقابل لهستان در مسابقات انتخابی در ژاپن صعود خود به المپیک را قطعی کرده بودند، یکشنبه ۱۶ خرداد در آخرین دیدار خود در این مسابقات، مقابل ونزوئلا به میدان رفته و این دیدار را با نتیجه سه بر دو به سود خود به پایان بردند.

سرمربی تیم ملی ایران در این دیدار ترکیبی از بازیکنان اصلی و ذخیره تیم را به زمین فرستاد. مجتبی میرزاجانپور، مصطفی شریفات، حمزه زرینی، میلاد عبادی پور، مهدی مهدوی، آرمین تشکری و مهدی مرندی در شروع این مسابقه به میدان رفتند و سعید معروف نیز تنها در انتهای ست‌های دوم تا چهارم به زمین رفت.

تیم ملی ایران در این بازی ابتدا ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به پایان برد اما ست‌های دوم و سوم را با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ و ۲۵ بر ۲۱ به ونزوئلا واگذار کرد. ایران ست‌های چهارم و پنجم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۸ به سود خود به پایان برد تا این دیدار را نیز با برد پشت سر گذاشته باشد.

ایران با این برد پس از فرانسه در رتبه دوم جدول قرار گرفت و سه بازیکن تیم ملی والیبال ایران نیز در میان بهترین بازیکنان رقابت‌ها قرار گرفتند. بر این اساس محمد موسوی بهترین مدافع روی تور، سعید معروف بهترین پاسور و میلاد عبادی پور بهترین دریافت کننده در این مسابقات شد.

XS
SM
MD
LG