لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۴

ایران و برزیل امتیازها را تقسیم کردند


تیم ملی والیبال ایران، دومین بازی خود را مقابل برزیل با نتیجه ۳ بر ۲ واگذار کرد تا دو تیم امتیازهای دور برگشت خود در تهران را تقسیم کنند. بدین ترتیب با در نظر گرفتن پیروزی ۳ بر ۲ ایران در بازی قبل، هر کدام از تیم ها از این دو بازی خود، سه امتیاز گرفتند.

تیم ایران ابتدا دو ست اول خود را به برزیل واگذار کرد اما ست های سوم و چهارم را از آن خود کرد تا کار به ست پنجم بکشد. در این ست برزیل بسیار پرقدرت ظاهر شد و با وجود تعویض های پیاپی و تلاش بسیار تیم ایران، این برزیل بود که ۱۵ بر ۱۰ ست را برد. کواچ سرمربی تیم ایران در پایان بازی گفت که برزیل در این دیدار، چهره واقعی قهرمان جهان بود.

تیم ایران در یکی از بازی های دور رفت مقابل برزیل نیز موفق شده بود این تیم را با نتیجه سه بر دو در خانه شکست دهد. برزیل عنوان پرافتخارترین تیم لیگ جهانی والیبال را به خود اختصاص داده است.

حضور تماشاگران زن در این دیدار، که یکشنبه شب در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی در تهران برگزار شد، ممنوع بود و به گزارش خبرگزاری های ایران، صدها تماشاگر زن که برای تماشای بازی به ورزشگاه آزادی رفته بودند، پشت درهای سالن مسابقات ماندند.

ایتالیا باز هم به لهستان باخت
در دیگر دیدار این گروه که یکشنبه بین ایتالیا و لهستان برگزار شد، لهستان بار دیگر موفق شد میزبان خود، ایتالیا را شکست دهد و به رتبه سوم جدول برود. ایتالیا که با ۱۹ امتیاز خیال خود را از صعود از این گروه راحت کرده است، با ذخیره های خود به دیدار با لهستان رفت و در هر دو دیدار خود در این کشور، بازی را به میزبان خود باخت.

با این حساب، ایتالیا با ۸ بازی و ۱۹ امتیاز در گروه اول است، لهستان با ۶ بازی و ۸ امتیاز دوم است، برزیل با ۸ بازی در رتبه سوم قرار گرفته است و ایران با دو بازی کمتر در رتبه چهارم قرار گرفته است. دو دیدار بعدی تیم ایران قرار است در تهران مقابل ایتالیا برگزار شود و باید دید آیا ایتالیا همانند بازی با لهستان، با تیم دوم خود پا به میدان می گذارد یا با ترکیب اصلی.
XS
SM
MD
LG