لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۷

اخراج بازیکن باشگاه پیکان از مسابقات جهانی والیبال به اتهام آزار جنسی در برزیل


تیم پیکان در مسابقات جهانی والیبال در برزیل به مقام چهارم رسید
تیم پیکان در مسابقات جهانی والیبال در برزیل به مقام چهارم رسید

بازیکن تیم والیبال پیکان که از مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان اخراج شده اتهام آزار جنسی را رد کرده و می‌گوید که صرفا با مستخدم هتل درگیری پیدا کرده است.

برخی رسانه‌های خارجی مدعی شده‌اند که دلیل اخراج رضا صفایی، بازیکن تیم پیکان، آزار جنسی یکی از کارگران هتل در آسانسور بوده است. تیم پیکام برای شرکت در مسابقات باشگاه های جهانی راهی برزیل شده بود و توانست مقام چهارم را کسب کند.

منابع خبری در برزیل تاکید دارند که آقای رضایی به خاطر آزار جنسی، از مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان اخراج شد.

خبرگزاری ایسنا بدون نام بردن از رضا صفایی، با والیبالیست اخراج شده پیکان مصاحبه کرده و او توضیح داده که در هنگام حضور او در آسانسور، پیشخدمت با میز سرویس وارد شده و میز به پای مصدوم او برخورد کرده است. آقای صفایی می‌گوید که "ناخودآگاه و از روی درد" میز را هل داده که منجر به زمین خوردن زن پیشخدمت شده است.

او با بیان این که "می‎خواهند با این کار علیه والیبال ایران جوسازی کنند" گفته است: "به همه مردم ایران اطمینان می‎دهم که کار غیراخلاقی انجام نداده‎ام."

محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان هم اتهام وارد شده به آقای صفایی را رد می‌کند اما روایت او اندکی تفاوت دارد.

به گفته مدیرعامل باشگاه، این بازیکن برای دیدار با دکتر تیم تصمیم به استفاده از آسانسوری داشته که ویژه کارمندان هتل بوده است. پرسنل هتل مانع استفاده این بازیکن از این آسانسور می شود و"درگیری مختصری" به وجود می‌آید.

آقای شیعی می‌گوید که مدیر هتل شکایت خود از بازیکن پیکان را پس گرفت اما فدراسیون جهانی والیبال بر اساس آیین‌نامه مسابقات، حضور این بازیکن را در ادامه رقابت‌ها و همچنین در هتل اسکان تیم‌ها ممنوع کرد.

"اختلاف فرهنگی"

اتهام آزار جنسی به یک ایرانی در برزیل یادآور دستگیری حکمت‌الله قربانی، دیپلمات ایرانی شاغل در سفارت ایران در برزیل است که به اتهام آزار جنسی چهار دختر نوجوان در یک استخر دستگیر شد.

اما سخنگوی وزارت خارجه ایران اتهام آزار جنسی به دیپلمات حاضر در برزیل را تکذیب کرد و سفارت ایران در برزیل نیز اطلاعیه‌ای در این مورد صادر کرد. در این اطلاعیه اتهام آزار و اذیت جنسی تکذیب شده و "حاصل سوء تفاهم ناشی از تفاوت در رفتارهای فرهنگی" معرفی شده بود.

با اینحال کمی بعد، وزارت خارجه ایران با آقای قربانی برخورد کرد.

XS
SM
MD
LG