لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

ظریف، خبرسازترین چهره سال ایران از دید مخاطبان صدای آمریکا


محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، به همراه جان کری همتای آمریکایی خود، نقش عمده ای در رسیدن به توافق جامع هسته ای با جامعه جهانی ایفا کرد.
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، به همراه جان کری همتای آمریکایی خود، نقش عمده ای در رسیدن به توافق جامع هسته ای با جامعه جهانی ایفا کرد.

وزیر خارجه ایران که پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی در نیمه سال ۱۳۹۲ و از سر گیری مذاکرات هسته‌ای تهران با شش قدرت جهانی، پای ثابت اخبار رسانه‌های ایرانی و خارجی بود، در سال ۱۳۹۴ نیز همچنان از دید مخاطبان صدای آمریکا خبرسازترین چهره داخل ایران بود.

در نظرخواهی که در پایان سال ۱۳۹۴ بر روی وبسایت بخش فارسی صدای آمریکا قرار گرفت و تا روز سه شنبه بیش از ۱۰ هزار نفر در آن شرکت کردند، ضمن فهرست کردن نام ده نفر از افراد خبرساز داخل ایران از مخاطبان پرسیده شد که نام کدام فرد بیش از دیگران در اخبار رسانه‌ها مطرح شد.

محمدجواد ظریف با ۳۶ درصد آرا در رتبه اول نظرخواهی فوق قرار گرفت و پس از او بابک زنجانی، میلیاردر جوان ایرانی که در روزهای پایانی سال گذشته به اتهام فساد از سوی دادگاه به اعدام محکوم شد، با ۲۱ و شش دهم درصد در جایگاه دوم و پس از او آیت اﻟله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۱۸ درصد آرا در ردیف سوم قرار گرفت.

محمدجواد ظریف به همراه جان کری همتای آمریکایی خود، نقش عمده در گفت وگوهای ایران و قدرت های جهانی با هدف رسیدن به یک توافق نهایی و جامع بر سر پرونده جنجال برانگیز هسته ای ایران ایفا کردند و ساعت ها در این راستا با یکدیگر و سایر همکاران خود در گروه ۱+۵ به گفت وگو نشستند.

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پرویز پرستویی هنرپیشه مطرح سینما، محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین، حسن روحانی رئیس جمهوری کنونی، علی مطهری نماینده مجلس، حسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوی اسلامی و احمد جنتی دبیر شورای نگهبان قانون اساسی در رتبه‌های چهارم تا دهم نظرخواهی صدای آمریکا قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG