لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۷

صالحی: بازداشت اسدی سوء تفاهم بوده


وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران می گوید بباور او بازداشت باقر اسدی دیپلمات سابق ناشی از سوء تفاهم بوده است و از سابقه وی دفاع می کند.

به گزارش رویترز، اسدی که به اصلاح طلبان ارتباط داده می شود و دیپلمات ارشد در هیات نمایندگی ایران درسازمان ملل متحد درنیویورک بود، درنیمه مارس در تهران دستگیر شد.

درگزارش به نقل ازمنابع دیپلماتیک درپایتخت ایران گفته می شود معلوم نیست اسدی درکجا بسرمی برد، توسط چه کسی و یا بر چه زمینه ای بازداشت شده است.

علی اکبرصالحی وزیرامورخارجه ایران ، بازداشت اسدی را ناشی از«سوء تفاهم» دانست و او را یکی ازکارشناسان ماهر و ارزشمند وزارت امورخارجه توصیف کرد. صالحی نیزگفت نمی داند چه کسی اسدی را بازداشت کرده است، و ابرازامیدواری کرد سوء تفاهم ازبین برود و او آزاد شود.

بنا به گزارش رویترز، اسدی در ژانویه ۲۰۰۴ درمقاله ای که در نیویورک تایمز منتشر شد وابستگی خود را به گرایش های اصلاح طلبانه خاتمی روشن ساخت.

رویترزمی گوید از زمان انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد به ریاست جمهوری اصلاح طلبان به حاشیه کشانده شده اند. مهدی کروبی و میرحسین موسوی، که ازآنها به عنوان رهبران اوپوزیسیون نام برده می شود، وهردو در انتخابات ۲۰۰۹ کاندیدای ریاست جمهوری بودند، همچنان در بازداشت خانگی بسرمی برند.

برخی ازتحلیلگران می گویند رهبری جمهوری اسلامی ایران نگران بروز ناآرامی درانتخابات ۲۴ خرداد است و پیشاپیش به سرکوب مخالفان پرداخته است.
XS
SM
MD
LG