لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

تبليغ برای فروش هدايای روزعشاق درايران ممنوع شد


تبليغ برای فروش هدايای روزعشاق درايران ممنوع شد
تبليغ برای فروش هدايای روزعشاق درايران ممنوع شد

تايمزآو مالتا زير عنوان "منع فروشگاه ها در ايران از فروش هدايای ولنتاين" می نويسد به گزارش خبرگزاری ايلنا، فروشگاه های ايران از فروش کارت ها و هدايای ولنتاين منع شده اند - هرچند که محبوبيت اين روز سنتی عشاق در ايران جمهوری اسلامی رو به افزايش است.
خبرگزاری ايلنا همزمان با نزديک شدن روز چهاردهم فوريه [۲۵ بهمن] بخشنامه اتحاديه صنف چاپخانه داران را نقل می کند که حاوی ممنوعيت چاپ و نشر هرگونه کالای تبليغاتی به مناسبت اين روز است.
اتحاديه در بخشنامه خود می گويد "چاپ و تهيه هرنوع کالای مرتبط با اين روز، اعم از انواع پستر، بروشور، جعبه و کارت های تبليغاتی با نمادهای قلب، نيم قلب، گل رٌز قرمز، و غيره، و هرگونه فعاليت مبنی بر اطلاع رسانی در مورد اين روز ممنوع است".
بخشنامه هشدار می دهد " از سوی مراجع ذی صلاح با واحد های متخلف برخورد قانونی به عمل خواهد آمد".
طی سه دهه گذشته رژيم محافظه کار جمهوری اسلامی در ايران سعی کرده است از گسترش فرهنگ غربی در ميان جمعيت غالب جوان کشور جلوگيری کند. اما روز ولنتاين در دهه گذشته در ايران بسيار معروف و محبوب شده است، و مردان و زنان جوان روز چهاردهم فوريه [۲۵ بهمن] را با ردو بدل کردن شکلات، گل، عطر، عروسک خرسی ، وهدايای ديگربرگزار می کنند.
کادو فروشی ها در شهرهای بزرگ همه ساله مملو از اجناس مرتبط با روز ولنتاين است، و رستوران ها در تهران پر از مردان و زنان جوانی است که رانده وو گذاشته اند.
اما اين جريان با انتقاد شديد محافظه کارانی روبروست که برای چنين مراسم و شادمانی هائی در فرهنگ اسلامی جائی نمی بينند.

XS
SM
MD
LG