لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۱

وزارت خارجه ایران به تحریم سه عضو القاعده در ایران واکنش نشان داد


وزارت امور خارجه ایران به اقدام دولت آمریکا مبنی بر تحریم سه عضو القاعده که اعلام شده در ایران حضور دارند، واکنش نشان داد. بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز سه‌شنبه، پنجم مرداد گفت که جمهوری اسلامی هیچ اطلاعی از حضور این افراد در خاک خود ندارد.

وزارت خزانه داری آمریکا سی ام تیر ماه اعلام کرده بود که فیصل جاسم محمد العمری الخالدی، یزرا محمد ابراهیم بیومی، ابوبکر محمد محمد غمین، سه عضو القاعده که در ایران هستند را در فهرست تحریم ها قرار داده است.

گفتگو با حسین علیزاده درباره احتمال حضور نیروهای القاعده در ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

در این اطلاعیه از قول آدام زوبین، معاون وزارت خزانه داری آمده بود: "اقدام امروز عوامل ارشد القاعده را که مسئولیت نقل و انتقال پول و اسلحه در سراسر خاور میانه را بر عهده داشتند، تحت تحریم قرار داد."

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اما با بیان اینکه ایران از حضور چنین افرادی در خاک خود اطلاع ندارد، آمریکا را به کلی گویی متهم کرد و گفت که این کشور بهتر است "با اشتراک گذاشتن اطلاعات دقیق، در عمل مقابله هماهنگ بین‌المللی را با گروه‌های تروریستی فراهم نماید."

اتهام حضور اعضای القاعده در ایران در حالیست که جمهوری اسلامی، عربستان و متحدان آن را به حمایت از القاعده و داعش متهم می‌کند.

XS
SM
MD
LG