لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۰

مایک پمپئو: کمک جمهوری اسلامی به تروریستها زندگی فلسطینیان را به خطر می‌اندازد


وزیر خارجه آمریکا کمک‌های رژیم ایران به تروریستها را موجب به خطر افتادن زندگی و معیشت فلسطینیان دانست.

مایک پمپئو، جمعه شب ۱۶ شهریور، در پیامی در توئیتر نوشت: «آیت الله خامنه‌ای می‌گوید، به فلسطینی‌ها اهمیت می دهد. واقعیت این است که از سال ۱۹۹۴ آمریکا ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای حمایت از مردم فلسطینی کمک کرده است، رژیم اخلاقا فاسد ایران صدها میلیون دلار به تروریست‌هایی کمک کرده که زندگی و معیشت فلسطینیان را به خطر انداخته اند.»

او همچنین در پیامی دیگری نوشت که رژیم جمهوری اسلامی طی ۱۰ سال در قالب برنامه سازمان ملل تنها ۲۰ هزار دلار به مردم فلسطینی کمک کرده است.

آقای پمپئو در توئیت دیگری نوشت: «اگر رژیم آیت الله شبکه‌های اجتماعی را ممنوع نکرده بود، مردم ایران به حقیقت می‌رسیدند که چه کسی واقعا به فلسطینی‌ها اهمیت می‌دهد و آگاه می شدند که چرا رژیم، پول مردم گرفتار ایران را برای تروریست‌ها به هدر می‌دهد.»

دولت ایالات متحده، جمهوری اسلامی را بزرگترین حامی تروریسم در منطقه خوانده است و حمایت این رژیم از حزب الله لبنان و برخی از گروه‌های فلسطینی محکوم کرده است.

پرزیدنت ترامپ نیز برخی از دلایل خروج آمریکا از برجام را تداوم حمایت حکومت جمهوری اسلامی از تروریسم و ایفای نقش مخرب در منطقه عنوان کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG