لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

تیمرمن: حاکمان ایران مقصر از میان رفتن توافق اتمی هستند


کنت تیمرمن، نویسنده ، تحلیلگر و فعال سیاسی در یک مقاله تحلیلی در وب سایت شبکه خبری فاکس نیوز تحت عنوان:« توافق با ایران مرده است- ایران آن را کشت» می نویسد: توافق هسته ای با ایران مرده است و ملاهای حاکم بر جمهوری اسلامی تنها کسانی هستند که باید خود را در این رابطه مقصر بدانند.

در این مقاله که روز جمعه ۱۴ اردیبهشت منتشر شد آقای تیمرمن می‌گوید حتی نیازی نیست که پرزیدنت ترامپ خروج خود را از توافق اعلام کند. ایران توافق را به خاطر اقدامات خودسرانه و دروغ هایی رسوا، حتی پیش از ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ زمان آغاز اجرای رسمی آن، کشت.

در ادامه مقاله آمده است: چهارچوب این توافق که با هدف ممانعت ایران از توسعه سلاح های اتمی طراحی شد، ساده بود: ایران توافق کرد تا فعالیت‌های اتمی اش را محدود کند و همچنین متعهد شد تا فهرست تمامی فعالیت‌های گذشته نظامی – یعنی تلاشهای مخفی برای تولید سلاح- را در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دهد.

کنت تیمرمن در ادامه می نویسد: افشاگری روز دوشنبه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل باید اکنون معیاری برای تغییر بازی باشد. آقای نتانیاهو آشکار کرد که ایران هرگز به تعهداتش در زمینه فاش کردن اطلاعات در مورد فعالیت لاح های هسته ای عمل نکرده است.

در ادامه مقاله آقای تیمرمان به فعالیت های ایران در زمینه حمایت از گروه های تروریستی، نقش ایران در جنگ سوریه ، جنگ‌های نیابتی ایران در منطقه و نیز سرکوب شهروندان ایران از سوی حکومت اشاره می کند.

در پایان مقاله آقای تیمرمن می نویسد: زمان آن رسیده است که پرزیدنت ترامپ حکم خروج را به ایران تحویل دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG