لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۵

بازتاب خط و نشان امام جمعه تهران برای آمریکا و اسرائیل در «تایمز اسرائیل»


اظهارات روز چهارشنبه احمد خاتمی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران درباره آمریکا و اسرائیل بازتاب در رسانه های غربی و از جمله روزنامه تایمز اسرائیل داشته است. خاتمی تهدید کرد که پیامدهای حمله نظامی آمریکا علیه ایران شامل اسرائیل نیز خواهد شد.

نشریه تایمز آف اسرائیل روز چهارشنبه ۳۱ مرداد بخشی از سخنان احمد خاتمی در نماز عید قربان را منتشر کرد که او گفت: «هرگونه تجاوز علیه ایران نه تنها برای آمریکا، بلکه برای رژیم صهیونیستی نیز پیامد خواهد داشت.»

مقام های جمهوری اسلامی از اسرائیل با عنوان رژیم صهیونیستی نام می برند.

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از احمد خاتمی نوشت که خطیب نماز عید قربان، آمریکا را تهدید کرد که اگر وارد جنگ شده و آسیبی به جمهوری اسلامی وارد کند، منافع آمریکا در مناطق مختلف دنیا تهدید خواهد شد.

سخنان احمد خاتمی در حالیست که پرزیدنت ترامپ اعلام کرده است اگر جمهوری اسلامی شرایط آمریکا را بپذیرد و دست از برنامه اتمی منجر به تولید سلاح، حمایت از تروریسم، اقدامات مخرب در منطقه و برنامه موشکی خود بردارد، دولت آمریکا آماده مذاکره و توافق است.

پرزیدنت ترامپ اردیبهشت امسال اعلام کرد که توافق اتمی موسوم به برجام نتوانسته است خطر تولید سلاح هسته ای توسط ایران را رفع کند، ضمن اینکه درآمد ناشی از این توافق و رفع تحریم ها صرف توسعه برنامه موشکی دخالت در کشورهای منطقه و حمایت از تروریسم شده است.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن اعلام خروج از برجام، تحریم‌های هسته‌ای ایران را بازگرداند، اما اعلام کرد که آمریکا آماده مذاکره و دستیابی به توافقی با شرایط متفاوت است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG