لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۹

مدیر اطلاعات ملی آمریکا: فعالیت‌های مخرب ایران به دلیل مشکلات مالی کاهش یافت


یک مقام اطلاعاتی آمریکا در نشست سیاست خارجه و چالش‌های پیش روی دستگاه دیپلماسی آمریکا، اعلام کرد که از فعالیت های مخرب ایران، از جمله حملات سایبری، به دلیل مشکلات اقتصادی، کاسته شده است.

در این نشست که جمعه ۲۲ تیر در اندیشکده هادسن در واشنگتن دی سی برگزار شد، موضوع تهدیدهای جهانی و منطقه‌ای شامل امنیت فضای مجازی، چالش‌های فزاینده در رابطه با چین و روسیه و چشم انداز خلع سلاح هسته ای کره شمالی مورد بررسی قرار گرفت.

دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، در نشست اندیشکده هادسن با بیان اینکه بررسی گزارشها در مورد حملات سایبری بخش مهمی از کارهای روزانه او را تشکیل می‌دهد، گفت که بیشترین حملات سایبری علیه آمریکا توسط روسیه، چین، کره شمالی و ایران صورت می‌گیرد.

او گفت: «اهداف آنها از دولت فدرال و ایالتی گرفته تا دانشگاهها، صنایع و بخش خصوصی است. آنها اهداف تاکتیکی واستراتژیک را علیه منافع آمریکا پیگیری می‌کنند.»

به گفته مدیر اطلاعات ملی آمریکا، روسها در حملات سایبری علیه آمریکا توانمندتر از بقیه هستند و البته قصد آنها زیر سوال بردن نحوه زندگی و دموکراسی آمریکا است. چینی ها صرفا به دنبال سرقت مالکیت معنوی و فن آوری پیشرفته آمریکا هستند.

دن کوتس، در ادامه سخنان خود درباره تلاش‌های حکومت ایران علیه آمریکا گفت که حکومت ایران به دنبال خرابکاری، ترویج تروریسم و کار روی برنامه‌های موشک بالستیک است؛ البته هم اکنون به علت مسائل اقتصادی از اینگونه فعالیت های آنها کاسته شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG