لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۲

مشاور وزارت خارجه آمریکا: به دنبال دعوت از تیم ملی فوتبال ایران هستیم


گرگ سالیوان، مشاور ارشد در امور دیپلماسی دفتر ایران وزارت خارجه آمریکا، از برنامه‌ریزی آمریکا برای دعوت از تیم ملی فوتبال ایران خبر داد.

آقای سالیوان که در حاشیه نشست دیپلماسی کشتی در شهر واشنگتن دی سی با خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا سخن می‌گفت، با اشاره به پیشینه موفق روابط ورزشی آمریکا و ایران، اعلام کرد که آمریکا به شدت علاقمند به دعوت از تیم ملی فوتبال ایران و همچنین تیم‌های ورزشی بانوان ایران است.

تیم ملی فوتبال ایران پیش از این، در سال ۱۳۷۸ خورشیدی نیز برای برگزاری یک دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال آمریکا به این کشور سفر کرده بود.

مشاور وزارت خارجه آمریکا گفت: "ما در گذشته تبادل موفقی، به ویژه در رشته‌های کشتی، والیبال و بسکتبال با ایران داشتیم اما به دنبال طرح‌های دیگر، مثلا دعوت از تیم ملی فوتبال ایران هستیم."

آمریکا بدنبال دعوت تیم فوتبال ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

او همچنین به حضور تیم ملی کشتی آزاد ایران در خرداد ماه آینده در آمریکا برای شرکت در جام جهانی کشتی آزاد اشاره کرد.

نشست دیپلماسی کشتی در مرکز همایش‌های شورای آتلانتیک واشنگتن دی سی برگزار شد. در این نشست، جیمز رونک، رئیس فدراسیون کشتی آمریکا، کریستینا کلی، سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا، گرگ سالیوان، مشاور ارشد در امور دیپلماسی دفتر ایران وزارت خارجه و بهمن بختیاری، مدیر اجرایی بنیاد بین المللی جامعه مدنی حضور یافتند و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

XS
SM
MD
LG