لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۷

گزارش «رژیم قانون‌شکن: تاریخچه اقدامات ویرانگر ایران»؛ گزارش ۴۸ صفحه‌ای وزارت خارجه آمریکا


وزارت خارجه آمریکا در وب سایت خود گزارشی ۴۸ صفحه ای تحت عنوان «رژیم قانون‌شکن: تاریخچه اقدامات ویرانگر ایران» منتشر کرده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا خبر انتشار این گزارش را روز سه شنبه در یک سخنرانی‌ که در یک جلسه نهاد «اتحاد علیه ایران هسته ای» داشت، اعلام کرد و خبر آن را در توییتر نیز منتشر کرد.

فصل‌ها و عناوین این کتابچه آنلاین عبارتند از: نامه ای از مایک پمپئو، خلاصه گزارش، حمایت های ایران از تروریسم، برنامه موشکی ایران، اقدامات غیرقانونی مالی در ایران، تهدیدهای ایران علیه امنیت دریایی، تهدیدهای ایران علیه امنیت سایبری، نقض حقوق بشر در ایران، و استثمار محیط زیست.

مایک پمپئو، در بخشی از نامه خود که در این گزارش منتشر شده، می گوید: «هدف نهایی ما ایرانی نیست که تا ابد منزوی باشد.» او می گوید «ما می خواهیم به توافق جدیدی با ایران برسیم که اطمینان حاصل کند فعالیت های هسته ای ایران صلح آمیز است و نقش آن در خاورمیانه سازنده است.»

به گفته وزیر خارجه آمریکا، تا آن زمان، حکومت ایران باید اطمینان داشته باشد که عزم آمریکا برای مقابله با «رفتارهای بی ثبات کننده» آن راسخ است.

از زمان روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ در آمریکا، ایالات متحده فشار بر جمهوری اسلامی ایران را برای تغییر سیاست های تهران در منطقه افزایش قابل توجهی داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG