لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۰

مقابله با محدودیت های ارتباطی در ایران


وزارت امورخارجه آمریکا اقداماتی را برای تسهیل ارتباطات توسط مردم ایران وهدف گرفتن سانسور دولتی اعلام کرده است.

در اطلاعیه وزارت امورخارجه که روز پنجشنبه منتشر شد، گفته می شود درحالی که دولت ایران سعی دارد مردم خود را با قطع ارتباط هایشان با یکدیگر و بقیه جهان خاموش سازد، ایالات متحده اقداماتی هماهنگ را که افراد مسئول نقض حقوق بشر درایران را هدف می گیرد و توانایی مردم ایران برای دسترسی به فناوری ارتباطی را تقویت می کند انجام می دهد.

اطلاعیه، ادامه کمک آمریکا به مردم ایران برای استفاده ازحقوق جهانی خود، از جمله حق آزادی بیان، را یاد آور می شود و می گوید مردم ایران باید قادر باشند ارتباط برقرارکنند و به اطلاعات دسترسی داشته باشند بی آن که هدف تلافی جویی دولت خود قرار گیرند.

وزارت امور خارجه آمریکا می گوید برای کمک به تسهیل جریان آزاد اطلاعات درایران و با ایرانیان، وزارت خزانه داری، در رایزنی با وزارت امور خارجه،
یک مجوز کلی صادر می کند که اجازه می دهد برخی از سرویس ها، نرم افزار، و سخت افزارهای مرتبط با ارتباطات شخصی به ایران صادر شود.


این مجوز به افراد و شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تجهیزات ارتباطی شخصی امن تر و پیشرفته تری جهت برای مردم ایران جهت ارتباط با یکدیگر و با جهان خارج فراهم آورند.

دراطلاعیه وزارت امورخارجه آمریکا گفته می شود هدف از مجوز این است که توانایی های مردم ایران درحالی که دولت بر کوشش برای جلوگیری از دسترسی آنها به جریان اطلاعات می افزاید تقویت شود.

مجوز اجازه نخواهد داد هیچ تجهیزاتی برای دولت ایران یا افراد یا شرکت هایی که در فهرست ویژه قرار دارند ، و درنقض جدی حقوق انسانی مردم ایران ، از جمله از طریق استفاده از فناوری ارتباطی برای خاموش ساختن و ارعاب مردم ایران مسئول شناخته می شوند، صادر شود.

کمیته مسئول فیلتر کردن جریان اطلاعات به مردم ایران و نیز اصغر میرحجازی، قائم مقام رییس دفتر آیت ها خامنه ای ، از آن جمله هستند. او با استفاده از نفوذ خود عناصر سازمان های اطلاعاتی را قادر ساخته است به سرکوب خشونت بار مردم ایران دست بزنند.

روز پنجشنبه همچنین وزارت امور خارجه آمریکا محدودیت های ویزا بر نزدیک ۶۰ نفر دیگر از مقامات دولت ایران و افراد دیگری که درنقض حقوق بشر در ارتباط با سرکوب سیاسی در ایران شرکت داشته اند وضع کرد. این محدودیت ها کسانی را که در سرکوب دانشجویان، مدافعان حقوق بشر، وکلا، هنرمندان، روزنامه نگاران ، اقلیت های مذهبی و قومی و دیگر اعضای جامعه مدنی ایران نقش داشته اند در بر می گیرد.
XS
SM
MD
LG