لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۸

آیت الله خامنه ای: غرب عامل اختلاف میان شیعه و سنی است


آیت الله خامنه ای: غرب عامل اختلاف افکنی میان تشیع و تسنن است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00
آیت الله خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه و همزمان با زاد روز پیامبر اسلام ، مراکز اطلاعاتی غرب را به تفرقه افکنی میان شیعیان و اهل تسنن متهم کرد. رهبر جمهوری اسلامی انگلستان را دست پشت پرده شیعیان و امریکا را حامی اهل سنت خوانده بود.

همزمان محمدرضا باهنر ، نایب رییس مجلس ایران می گوید" دشمنان با استفاده از بلندگوهای انگلیس و آمریکا خود را پشت تشیع پنهان می‌کنند و اقدام به هجمه و توهین به مقدسات اسلامی می‌کنند."

آقای باهنر، آمریکا را متهم کرد که به گروهی از شبکه های فارسی زبان کمک می کند تا در راستای تفرقه افکنی میان شیعیان و اهل سنت فعالیت کنند .

وزارت اطلاعات ایران بتازگی دفاتر ۱۷ شبکه ماهواره‌ای را که برنامه هایی در مورد تشیع پخش می کردند را به جرم تفرقه‌ پراکنی تعطیل و جمعی از دست اندرکاران آنها را بازداشت کرد .

سجاد نیک آیین ، نویسنده و پژوهشگر دینی درکربلا در گفتگو با کوروش صحتی در بخش فارسی صدای آمریکا می گوید که این برخوردها در راستای برخورد با مرجع مستقل شیعه و منتقد حکومت ، از جمله آیت الله صادق شیرازی است که حامی این شبکه هاست.

به گفته آقای نیک آیین ، شبکه های دیگری در ایران برای ترویج تشیع در حال فعالیت هستند که بعضا مطالبی علیه اهل تسنن نیز منتشرمی کنند اما بدلیل وابستگی به حکومت برخوردی با آنها صورت نمی گیرد.

وزارت اطلاعات ایران در مردادماه گذشته نیز از تعطیلی دفاتر چند شبکه ماهواره‌ای که خبر داده بود که به گفته این نهاد "بطور غیرقانونی و مخفیانه برای اختلاف‌ پراکنی در جهان اسلام و تخریب وجهه شیعه فعالیت می‌کرده اند ". وزارت اطلاعات اعلام کرده بود که عوامل این رسانه ها در استان‌های قم، اصفهان، تهران و خراسان رضوی بازداشت شده اند.

XS
SM
MD
LG