لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۶

یک هفته بعد از سرنگونی پهپاد توسط سپاه؛ آمریکا یک ناو دیگر به خلیج فارس فرستاد


یو اس اس باکسر، ناو جدید که به خلیج فارس اعزام شد.
یو اس اس باکسر، ناو جدید که به خلیج فارس اعزام شد.

نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که یک ناو آمریکایی دیگر وارد خلیج فارس شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه ۳ تیر اعلام کرد که ناو تهاجمی آبی‌خاکی یو اس اس باکسر و دو کشتی همراه آن وارد حوزه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین شد.

این ناوگروه که از اقیانوس هند به سمت خلیج فارس حرکت کرد، جایگزین ناوگروه یو اس اس کیرسارج می‌شود.

ایالات متحده پیشتر در پی افزایش تنش با ایران در خلیج فارس ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و ناوهای همراه آن را به منطقه اعزام کرده بود.

آمریکا در هفته های اخیر اعلام کرده است که به منظور آمادگی برای واکنش در صورت حمله احتمالی ایران یا عوامل نیابتی آن به منافع آمریکا و متحدانش، اقدام به افزایش نیروهای رزمی دریایی و هوایی آمریکا در خلیج فارس کرده است.

ایالات متحده علاوه بر این ناو هواپیمابر، بمب افکن‌های ب۵۲ و سامانه پدافند موشکی پاتریوت را در منطقه مستقر کرد و یک ناوگان رزمی نیروی دریایی که پیشتر آب‌های خلیج فارس را ترک کرده بود، به منطقه بازگرداند و اعلام کرد که آرایش نظامی‌اش در منطقه را در پاسخ به «نشانه‌های نگران‌کننده از قصد و تدارک احتمالی ایران برای حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی»، تقویت کرده است.

در روزهای گذشته پس از افزایش تنش ایران و آمریکا، مقامات ایالات متحده بارها بر آمادگی برای مذاکره با ایران تاکید کردند، اما جمهوری اسلامی مذاکره با ایالات متحده را رد کرده است.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG