لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۴

سفیر آمریکا در برلین: آلمان جلوی خروج میلیون‌ها یورو از بانک توسط ایران را بگیرد


ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان.
ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان خواسته است که از خروج سیصد میلیون یورو توسط ایران از یک بانک آلمانی جلوگیری شود.

آقای گرنل سه شنبه ۱۹ تیر در گفتگو با روزنامه بیلد گفت که دولت امریکا به شدت نگران برنامه‌های ایران در انتقال صدها میلیون یورو به ایران است.

روزنامه بیلد روز دوشنبه گزارش داده بود که ایران درصدد انتقال ۳۰۰ میلیون یورو از بانک ایی. آی. اچ E.I.H. به ایران است. این روزنامه نوشته بود ایران نگران است با آغاز اعمال تحریم‌های آمریکا دیگر نتواند به پول‌های خود در بانک‌های خارجی دسترسی پیدا کند.

به نوشته بیلد، ایران به نهاد نظارت مالی آلمان گفته است که پول های نقد را می خواهد به شهروندان ایرانی که برای سفر به خارج به پول نقل نیاز دارند بدهد چرا که شهروندانش به «کارت های اعتباری» که در سطح بین المللی پذیرفته شود، دسترسی ندارند.

نهاد نظارت مالی آلمان در حال بررسی این درخواست ایران است.

واشنگتن در پی خروج از توافق هسته‌ای با ایران گفته است تحریم های تازه علیه تهران را دوباره به اجرا می‌گذارد و از شرکت های خارجی خواسته است خرید نفت از ایران را تا ماه نوامبر سال جاری متوقف کنند و از معامله با ایران نیز بپرهیزند.

آلمان، بریتانیا، فرانسه، به همراه روسیه و چین گفته اند که می خواهند برجام را نجات دهند. با ایران حال، نهادهای اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل نگران آن هستند که ایران از پول نقد برای کمک به گروه‌های مسلح در خاورمیانه استفاده کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

.

XS
SM
MD
LG