لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۵

کاندوليزا رايس می گويد تحريم های عليه ايران کار می کند


کاندوليزا رايس می گويد تحريم های عليه ايران کار می کند
کاندوليزا رايس می گويد تحريم های عليه ايران کار می کند

کانزاس سيتی استار زير عنوان «کاندوليزا رايس می گويد تحريم های عليه ايران کار می کند» می نويسد کاندوليزا رايس وزير امور خارجه پيشين آمريکا روز جمعه در کانزاس سيتی گفت تحريم های عليه ايران کار می کند و آمريکائيان بايد صبر و شکيبائی داشته باشند.

خانم رايس خطاب به جمعيتی چند صد نفری در يک جلسه بحث و گفتگو، که ايستگاه راديوئی KMBZ 980 برگزار کننده آن بود، گفت «ايرانی ها از جامعه بين المللی آنچه را که احتياج دارند نمی گيرند. اين آن جائی است که کار نمی کند.»

ايران اکنون مشمول چهار مجموعه تحريم های مصوب شورای امنيت سازمان ملل متحد، و جريمه های ديگری است که توسط آمريکا و اتحاديه اروپا در واکنش به امتناع تهران از متوقف ساختن غنی سازی اورانيوم برقرار شده است. تکنولوژی غنی سازی اورانيوم می تواند هم برای توليد سوخت و هم برای ساختن بمب اتمی مورد استفاده قرار گيرد. ايران تکذيب می کند که در پی ساختن بمب اتمی است و می گويد برنامه اتمی اش برای مقاصد صلح آميز است.

خانم رايس که در دوران رياست جمهوری جرج دبليو بوش وزير امورخارجه آمريکا بود گفت ممکن است به زودی رهبری از داخل ايران پيدا شود که اعلام کند رژيم کنونی آن کشور کار نمی کند.

خانم رايس در باره محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری و ديگر رهبران ايران گفت آنها هيچ اعتباری نزد مردم خود باقی نگذاشته اند.

اين رهبران اخيرا گفته اند تحريم ها بی اثر بوده است.

خانم رايس که اکنون در دانشگاه استانفورد کاليفرنيا مقام استادی دارد از القاعده نيز به عنوان تشکيلاتی ضعيف شده ياد کرد که کماکان از توانائی کشتار جمعی برخوردار است.

XS
SM
MD
LG