لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

آمریکا یک سردار نیروی قدس را کارگزار قاچاق هروئین و تریاک شناخت


آمریکا یک سردار نیروی قدس را کارگزار قاچاق هروئین و تریاک شناخت
آمریکا یک سردار نیروی قدس را کارگزار قاچاق هروئین و تریاک شناخت

وزارت خزانه داری آمريکا یکی از سرداران در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب در ایران را ناظر بر قاچاق هروئین از افغانستان شناخته است. اطلاعیه این وزارتخانه می گوید اقدامی که روز چهارشنبه ۷ مارس در مورد ژنرال (سردار) غلامرضا باغبانی انجام گرفت موید درگیری نیروی قدس در قاچاق مواد مخدر، در چارچوب عملیاتی وسیع تربرای حمایت از تروریسم است.
دیوید اس کوهن مدیر کل امور مربوط به تروریسم و اطلاعات مالی در وزارت خزانه داری آمريکا می گوید این وزارتخانه به اقدامات خود برای معرفی قاچاقچیان مواد مخدر و حامیان تروریسم در هرجائی که باشند ادامه می دهد.

اطلاعیه وزارت خزانه داری آمريکا می گوید ژنرال غلامرضا باغبانی یکی از افسران نیروی قدس و مسئول دفتراین نیرو در زاهدان، استان هم مرز با افغانستان در جنوب شرقی ایران است. اطلاعیه همچنین می گوید ژنرال باغبانی به قاچاقچیان افغان اجازه می دهد مواد افیونی را از طریق ایران، در ازای کمکی که از آنان می گیرد ، قاچاق کنند.

اطلاعیه از بردن تسلیحات برای طالبان توسط قاچاقچیان افغان به نمایندگی از سوی باغبانی به عنوان یک نمونه نام برده است. اطلاعیه می گوید ژنرال باغبانی در مقابل تسهیلات لازم را برای قاچاق مواد تشکیل دهنده هروئین از مرز های ایران فراهم می کند. وی در عین حال فراهم کننده تسهیلات برای وارد ساختن محموله های تریاک به ایران شناخته شده است.

وزارت خزانه داری آمريکا ضمن ممنوع شناختن هرگونه داد و ستد مالی توسط افراد آمریکائی با ژنرال باغبانی می گوید هرگونه دارائی که وی ممکن است در نهادهای زیر کنترل آمريکا داشته باشد مسدود می شود.

XS
SM
MD
LG