لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۱

مقام ارتش آمریکا: بعد از سقوط پهپاد ایالات متحده، برنامه تجسسی آمریکا در خاورمیانه تغییر نکرده است


«دیوید گلدفین»، فرمانده نیروی هوایی آمریکا می گوید سرنگون کردن پهپاد تجسسی آمریکایی در خاورمیانه عملیات نیروی هوایی در منطقه را کند نکرده است.

او روز چهارشنبه ۵ تیرماه گفت گفت ایالات متحده به پرواز در منطقه ادامه می دهد و به پرواز در هر جایی که لازم باشد در هر زمانی که احتیاج داشته باشد ادامه می دهد.

به گزارش دیفنس نیوز، گلدفین همچنین تنش های فعلی میان ایران و آمریکا را کم اهمیت جلوه داد و گفت «تغییر عمده ای» در قابلیت های نیروهای مسلح ایران رخ نداده است. او گفت همچنان به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طیف مختلف گزینه های نظامی را ارائه خواهد داد.

تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر به شدت افزایش یافته است.

بعد از اینکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی سرنگون کرد، روز جمعه رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.

ایالات متحده خواستار برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ایران به پهپاد آمریکا و از افزایش تنش آفرینی جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری بر ایران گذاشته و می گوید رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش برانگیز خود دست بردارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG