لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۱

المپیک: فلپس پنج طلا و یک نقره، صعود ایران به رده ۲۱ با دو طلای وزنه برداران


مایکل فلپس در المپیک ریو ۲۰۱۶
مایکل فلپس در المپیک ریو ۲۰۱۶

المپیک ریو یک بار دیگر صحنه پیروزی های شگفت انگیز شناگران آمریکائی، از جمله مایکل فلپس با کسب بیست و سومین مدال طلای خود، و از سویی دیگر دست یابی ایران به دومین مدال طلا در رقابت های وزنه برداری بود.

سهراب مرادی، وزنه بردار در دسته ۹۴ کیلوگرم شنبه شب ۲۳ مرداد موفق شد با مهار ۱۸۲ کیلوگرم در حرکت یک ضرب، ۲۲۱ کیلوگرم در حرکت دو ضرب، و ۴۰۳ کیلوگرم در مجموع، مدال طلا بگیرد و مقام قهرمانی را کسب کند.

با این مدال طلا که دومین مدال طلای کاروان ایران است، این تیم به رده بیست و یکم جدول مدالها در المپیک ریو صعود کرد.

در رقابت های کشتی فرنگی المپیک ریو، حمید رسولیان نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم در مقابل حریف ژاپنی خود با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد. در همین رقابت ها، سعید عبدولی نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم در کشتی با حریف دانمارکی اش مارک مادسن با نتیجه ۱ بر ۱ به تساوی رسید، اما از آنجا که امتیاز آخر را حریف دانمارکی و آخرین اخطار را عبدولی گرفته بود، حریف دانمارکی برنده اعلام شد.

از سویی دیگر، مایکل فلپس قهرمان افسانه ای شنا در تاریخ المپیک، روز شنبه ۲۳ مرداد پس از کسب بیست و سومین مدال طلای خود در رقابت های المپیک، به خبرنگاران گفت رقابت در مسابقات شنای المپیک را برای خود تمام شده می داند و مصمم است فصل جدیدی را برای پیشبرد جوانان در همین رشته آغاز کند.

XS
SM
MD
LG