لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۲

برایان هوک: آمریکا همزمان با کارزار فشار علیه ایران، درهای دیپلماسی را باز نگه می‌دارد


برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، در واکنش به پیشنهاد وزیر خارجه جمهوری اسلامی برای دستیابی به توافق با آمریکا، اعلام کرد که آمریکا همزمان با تداوم فشار بر ایران، درهای دیپلماسی را باز نگه می‌دارد.

آقای هوک روز دوشنبه یکم مهر به شبکه خبری سی ان ان با بیان این که وزیر خارجه ایران کار خود را در ارائه تصویری نادرست از جمهوری اسلامی بسیار خوب انجام می‌دهد، گفت که رژیم جمهوری اسلامی به کارزار صدور خشونت و صدور انقلاب و تضعیف حاکمیت کشورهای منطقه ادامه می‌دهد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: «ما همچنان درهای دیپلماسی را باز نگه می‌داریم. همزمان، کارزار فشار اقتصادی ما ادامه خواهد یافت.»

وزیر خارجه ایران که به همراه حسن روحانی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، در گفت و گویی با شبکه سی ان ان کلیات طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی برای کاهش تنش و توافق با آمریکا را تشریح کرد و گفت که طی این طرح، جمهوری اسلامی برای رفع نگرانی‌های دستیابی به سلاح هسته‌‌ای پروتکل الحاقی آژانس بین المللی انرژی اتمی را می‌پذیرد و برای اجرا تصویب می‌کند، و در مقابل خواستار آن است تا آمریکا تحریم‌های ایران را لغو کند و آن را به تصویب کنگره برساند.

مقامات دولت پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بودند که آمریکا آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است؛ رهبر جمهوری اسلامی اما مقامات دولتی را از مذاکره با آمریکا منع کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG