لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۹

بابک نمازی: اتهام جاسوسی برای پدر و برادرم غلط است


پیام مادر سیامک نمازی در فیسبوک، درباره بازداشت پدر این زندانی ایرانی آمریکایی در تهران
پیام مادر سیامک نمازی در فیسبوک، درباره بازداشت پدر این زندانی ایرانی آمریکایی در تهران

بابک نمازی برادر و فرزند دو شهروند ایرانی- آمریکایی بازداشت شده در ایران می گوید که سیامک و باقر نمازی بی گناهند و تداوم بازداشت آنان در ایران، خانواده را درمانده کرده است.

سیامک نمازی ۴۴ ساله است و یک شب قبل از تولدش در سال ۲۰۱۵ هنگامی که قصد داشت از ایران خارج شود در فرودگاه بازداشت شد. او متولد ایران و شهروند دو تابعیتی ایران و آمریکا است.

بابک نمازی در گفت و گویی که از محل زندگی اش در دبی از طریق اسکایپ با شبکه خبری ان پی آر در آمریکا صبحت کرده همچنین گفت که هدف برادرش از سفر به ایران «بردن دانش و تجربه حرفه ای و تجاری خود به ایران بود و قصد داشت در هنگام اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران، مسئولان ایرانی را به مراودات اقتصادی با آمریکا به نفع مردم ایران متقاعد سازد.»

بابک نمازی به ان پی آر گفت که برادرش پس از سفر یک هفته ای به ایران برای شرکت در مراسم ترحیم یکی از آشنایان خانوادگی و دیدار با پدر و مادرشان که در تهران زندگی می کنند قصد بازگشت به دبی را داشت که بازداشت، بازجویی و به زندان اوین منتقل شد.

مقامات قضایی ایران سیامک و باقر نمازی را به همکاری با دولت متخاصم و جاسوسی متهم کرده اند. سیامک نمازی می گوید که اتهام جاسوسی به هیچ وجه درست نیست و حتی تصورش هم غیرممکن است.

کمی پس از بازداشت سیامک نمازی، پدرش باقر نمازی در بازگشت از دبی در فرودگاه تهران بازداشت شد.

بابک نمازی می گوید نگران سلامتی پدر و برادرش است و این وضع تمام خانواده را درمانده کرده است.

دادگاهی در ایران این دو نفر را به ده سال زندان محکوم کرده است. ایران می گوید آنان با دولت متخاصم همکاری و علیه ایران جاسوسی کرده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG