لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان: ایران به طالبان برای مبارزه با داعش پول و سلاح می دهد


فرمانده نیروهای آمریکایی: ایران به طالبان برای مبارزه با داعش پول و سلاح می دهد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

ژنرال کمبل، فرمانده نیروهای بین المللی و آمریکایی در افغانستان روز سه شنبه در سنای آمریکا گفت ایران به پیکارجویان طالبان برای مبارزه با داعش در غرب افغانستان پول و سلاح می دهد.

این خبر را تراویس تریتن، خبرنگار کنگره نشریه استار اند استرایپز ( Stars and Stripes) گزارش کرد. او همچنین گزارش کرد که ژنرال کمبل در مورد عملکرد اخیر نیروهای امنیتی افغانستان گفته است آنها نشان دادند که کمبودهایی دارند و قادر نیستند که کل افغانستان را از حملات طالبان حفظ کنند.

او به اعضای کمیته نیروهای مسلح سنا گفت به کاخ سفید اعلام خواهد کرد تا در بحبوحه افزایش حملات طالبان و کاستی های نیروهای امنیتی محلی، استراتژی کاهش حضور نظامی در افغانستان را تغییر دهد.

ژنرال کمبل گفت حمله هوایی مرگبار به بیمارستان شهر قندوز افغانستان در اثر یک اشتباه در زنجیره فرماندهی آمریکا بود.

در حمله هوایی روز شنبه، بیمارستان تحت اداره سازمان بین المللی امداد "پزشکان بدون مرز" هدف قرار گرفت و ۲۲ نفر کشته شدند که موجب خشم جامعه پزشکان شد.

نیروهای آمریکایی به نیروهای افغان برای بازپسگیری شهر قندوز از نیروهای طالبان کمک می کردند. به گزارش رویترز، ژنرال ارتش به قانونگذاران گفت نیروهای آمریکایی به درخواست کمک نیروهای افغان برای پشتیبانی هوایی عمل می کردند.

XS
SM
MD
LG