لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۲

ثمربخشی عملیات نیروهای آمريکائی و عراقی علیه راکت رسانی از ایران


ثمربخشی عملیات نیروهای آمريکائی و عراقی علیه راکت رسانی از ایران
ثمربخشی عملیات نیروهای آمريکائی و عراقی علیه راکت رسانی از ایران

يو اس ای تو دی زیر عنوان "آمريکا و عراق راکت های ایران را هدف می گیرند" می نویسد عملیات ضد تروریستی توسط نیروهای آمریکائی و عراقی ارسال تسلیحات پيچيده و غامض ایرانی برای ستیزه گران، از جمله راکت های دست ساز حاوی مواد انفجاری قدرتمند و مورد استفاده در کوبیدن امسال پایگاه های آمريکائی را مختل ساخته است.

سرهنگ بری جانسون Barry Johnson سخنگوی ارتش آمریکا در بغداد می گوید روند حملات گروه های ستیزه گر مورد حمایت ایران به پایگاه های امریکا در هفته های اخیر به وضوح سیر نزولی نشان می دهد.

سرهنگ جانسون این کاهش را ناشی از عملیاتی ضد تروریستی می داند که توسط نیروهای آمریکائی و عراقی در واکنش به موج حملات راکتی تابستان امسال انجام گرفته است.

به گفته لئون پانتا Leon Panetta وزیر دفاع آمریکا این عملیات، و فشارهای سیاسی نوری المالکی نخست وزیر عراق به ایران، در کاهش حملات موثر بوده است.

به توصیف ارتش آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب در ایران از هنگام حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ همواره حامی جناح ها و ستیزه گران شیعه مورد حمایت ایران در عراق بوده است.

هدف های ایران اغلب مورد بحث و اظهار نظر کارشناسان است. شورای روابط خارجی می گوید بعضی معتقدند ایران دنبال تبدیل عراق به یک حکومت اسلامی است. بعضی دیگر معتقدند ایران مشتاق نمایش دادن موارد حاکی از ضعف و بی عزمی آمریکاست.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG