لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

ائتلافی جديد برای توجه به حقوق بشر و دمکراسی در ايران


ائتلافی جديد برای توجه به حقوق بشر و دمکراسی در ايران
ائتلافی جديد برای توجه به حقوق بشر و دمکراسی در ايران

هفته نامه اتلانتيک زير عنوان "ائتلافی جديد برای توجه به حقوق بشر و دمکراسی در ايران" می نويسد از آنجا که تهديد ناشی از برنامه اتمی ايران تا سطح واقعيتی وحشتناک بالا رفته است واشنگتن بيشتر به ايران از زاويه مسائل اتمی نگاه می کند. اکنون با توجه به التهاب جاری در خاورميانه ائتلافی جديد از فعالان در امور سياست خارجی می خواهد اين وضعيت را عوض کند.

خانه آزادی (Freedom House) و انستيتوی سياست مترقی (Progressive Policy Institute) همراه با انديشکده هائی ديگر، و کارشناسان سياست خارجی، ائتلافی به وجود آورده اند که هدف آن توجه به حقوق بشر و دمکراسی در سياست های مربوط به ايران است - که به گفته آنها در ارتباط با تسليحات اتمی نشان می دهد تهديد ناشی ازبرنامه اتمی ايران چگونه به وجود آمده است.
اعضای اين ائتلاف با دولت های خارجی، مقامات اطلاعاتی، دانشگاهيان و فعالان جنبش دمکراتيک ايران تماس خواهند گرفت. آنها نتايج گزارشهای تحقيقاتی را با هدف تغييردر چگونگی نگرش دولت اوباما، و بقيه جهان به ايران، و زير بنای سياست های جاریشان، منتشر خواهند کرد.

اين گروه ويژه زير عنوان "فراتر از تحريم ها: استراتژی بعدی در مورد ايران" فعاليت خواهد کرد، و گزينش اين عنوان نشان می دهد که اعضای آن در جستجوی راه هائی خلاق برای زير فشار گذاشتن ايران از طريق ديپلماسی چند جانبه و اظهار نظرهای علنی هستند - نه فقط محدوديت های تجاری.

هدف گروه انتقاد از دولت اوباما نيست بلکه ارائه گزينش هائی استراتژيک به آن است.

XS
SM
MD
LG