لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

تهران به گروگان گيری بازگشته است


تهران به گروگان گيری بازگشته است
تهران به گروگان گيری بازگشته است

واشينگتن تايمز زيرعنوان "بازگشت ايران به گروگانگيری" مقاله سردبير ستون عقايد اين روزنامه را چاپ کرده است که می نويسد ديگر نمی توان منکر شد. ايران مجددا اتباع آمريکا را به گروگان گرفته است. رژيم اسلامی درست نظير ۳۱ سال پيش که با به اسارت گرفتن ۵۲ ديپلمات و کارکنان سفارت آمريکا اذهان را در جهان بر انگيخت اکنون با توقيف سه کوهنورد جوان آمريکائی آنان را به وجه الضمان هائی ناخواسته دريک بازی شطرنج ژئوپوليتيک با غرب بر سر برنامه اتمی خود مبدل ساخته است. اين رژيم بارديگربی ارزشی جايگاه خود را در ميان ملت های متمدن به اثبات ميرساند.

اين سه کوهنورد تابستان گذشته درجريان آنچه که گفته ميشد منحرف شدن حين کوهنوردی درعراق و عبور از مرز ايران بود، توقيف شدند، و اکنون بيمار و ضعيف در زندان مخوف اوين تهران به سر می برند. رژيم اسلامی مدعی است توقيف آنان قانونی بوده و نظام قضائی پرونده آنان را به روال عادی دنبال ميکند. اما با گذشت قريب يک سال اين سه به ارتکاب جرمی متهم نشده اند، و اين بازی قانونی بودن هيچکس را گول نمی زند.

مادران هر سه کوهنورد ضمن محول ساختن اثبات ادعا به روند قضائی ايران با انتشار بيانيه ای قاطع و محکم خواستار آزادی اين سه اسير شده اند. مادران در اين بيانيه ميگويند ادامه توقيف فرزندانمان بدون توجه به حقوق قانونی وانسانی شان اين ظن را تقويت ميکند که ايران آنان را در تلاشی بدخواهانه برای اعمال نفوذ بر آمريکا در توقيف نگاهداشته است.

با توقيف اين اتباع آمريکا در زندان اوين آقای احمدی نژاد می تواند به فعاليت های خود در غنی سازی اورانيوم ادامه دهد و ميداند نگرانی راجع به ايمنی توقيف شدگان دست آمريکا را می بندد.

در اين ميان مخمصه خطرناکی که اين سه کوهنورد با آن روبرو هستند بايد درسی برای عبرت ديگرانی شود که تابستان امسال بخواهند به آن منطقه خطرناک سفر کنند. اتباع آمريکا بايد عاقلانه رفتار کنند و خود را از مرز ايران دور نگاه دارند. ورای خطر شخصی به زندان افتادن در رژيمی متخاصم، منصفانه نيست که مسافران مقامات آمريکائی را در موقعيت ناخوش آيندی بگذارند که بخواهند ميان منافع ملی امنيتی ۳۰۹ ميليون آمريکائی و رفاه معدودی علاقمند به سفرهای ماجراجويانه مجبور به انتخاب شوند.

XS
SM
MD
LG