لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

برایان هوک: هیچ کانال ارتباطی مخفی میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی وجود ندارد


برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت که در حال حاضر هیچ‌گونه کانال ارتباطی میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی وجود ندارد.

هوک در گفت‌وگویی با العربیه، با اشاره به کارزار «فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی»، خبر داد که رئیس جمهوری آمریکا از این کارزار ابراز خشنودی کرده و گفت با افزایش تحریم‌ها «رژیم ایران را تنها از راه درآمدهای نفتی، سالانه از ۵۰ میلیارد دلار محروم کردیم.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران اضافه کرد که در حال حاضر هیچ‌گونه کانال مخفی برای رابطه میان ایران و آمریکا وجود ندارد.

به گفته هوک، ۱۲ شرطی که پیشتر مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا، مطرح کرده بود، اساس هر گونه مذاکره میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی خواهد بود.

وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.

برایان هوک هم گفته است که در هر مذاکره‌ای با ایران «به کلیه چالش‌ها»، از جمله «پرونده هسته‌ای ایران، موشک‌های بالستیک و حمایت از تروریسم» رسیدگی خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG