لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۷

ایران تاریخ جدیدی برای دادگاه کوهنوردان آمریکایی تعیین کرد


ایران تاریخ جدیدی برای دادگاه کوهنوردان آمریکایی تعیین کرد
ایران تاریخ جدیدی برای دادگاه کوهنوردان آمریکایی تعیین کرد

مسعود شفیعی، وکیل سه گردشگر آمریکایی که در ایران متهم به جاسوسی شده اند، روز دوشنبه گفت مقام های قضایی به او اطلاع داده اند که تاریخ جدیدی برای برگزاری دادگاه موکلانش تعیین شده است.

آقای شفیعی به صدای آمریکا گفت بر اساس برگه احضاریه ای که از دادگاه انقلاب دریافت کرده است، تاریخ دادگاه موکلانش، ٩ مرداد ماه، روزی که سه گردشگر آمریکایی در منطقه ی مرزی ایران و عراق در سال ۱۳۸۸ بازداشت شدند، تعیین شده است.

مسعود شفیعی به صدای آمریکا گفت اگر چه در احضاریه های پیشین، به طور مشخص بر حضور سارا شورد - یکی از گردشگران بازداشت شده - در دادگاه تاکید می شد، این بار چنین موردی درخواست نشده است.

سارا شورد، که حدود دو سال پیش به همراه شین باوئر و جاش فتال توسط مرزبانان ایرانی بازداشت شده بود، سال گذشته با قرار وثیقه پانصد هزار دلاری از زندان آزاد شد و به ایالات متحده بازگشت.

رسانه های ایرانی روز دوشنبه گزارش دادند که شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی، متعلق به دولت جمهوری اسلامی «اعترافات» کوهنوردان آمریکایی را چند روز دیگر پخش خواهد کرد. اما مسعود شفیعی گفت موکلانش به اتهامی اعتراف نکرده اند. وی گفت: «من نمی دانم پرس تی وی وکیل هست یا قاضی؟»

خانواده گردشگران آمریکایی اتهام های وارد شده به سه کوهنورد را بی اساس توصیف کرده اند. دولت آمریکا بارها خواستار آزادی جاش فتال و شین باوئر شده است.

XS
SM
MD
LG