لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۸

صلیب سرخ جهانی ادعای جمهوری اسلامی درباره توقف کمک بین المللی به خاطر تحریم آمریکا را رد کرد


در حالی که برخی مقام‌های جمهوری اسلامی، از جمله حسن روحانی از نبود امکان دریافت کمک‌های خارجی به سیل زدگان به دلیل تحریم‌های آمریکا می‌گویند، یکی از سخنگویان صلیب سرخ جهانی این ادعا را رد کرد.

«ایگنیشس ایولف یورک» از دفتر روابط عمومی صلیب سرخ جهانی، روز چهارشنبه ۱۴ فروردین به رادیو فردا گفت که اگر هلال احمر ایران درخواست کمک کند، صلیب سرخ جهانی در حال حاضر محدودیتی برای این کار ندارد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز روز گذشته به نمایندگی از مردم آمریکا، به قربانیان سیل در ایران تسلیت گفت و از آمادگی آمریکا برای پیوستن به سازمان‌های امدادی جهانی و رساندن کمک‌ها به طور مستقیم به مردم ایران خبر داد.

وزیر خارجه ایالات متحده روز سه‌شنبه ۱۳ فروردین در بیانیه‌ای خسارات شدید سیل را دلیل سوء مدیریت مسئولان جمهوری اسلامی دانست.

آقای پمپئو گفت: «ایالات متحده آماده کمک‌رسانی و مشارکت با فدراسیون جهانی صلیب سرخ و جوامع هلال‌احمر است که می‌توانند پول را از راه هلال احمر ایران برای امدادرسانی منتقل کنند.»‌

وقوع سیل در روزهای اول سال ۹۸ خسارات مالی و جانی فراوانی را به همراه داشته است. در گلستان و استان‌های جنوبی ایران از ابتدای فروردین امسال، بیش از ۶۰ نفر جان خود را از دست دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG