لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

دولت آمریکا می‌گوید سند دارد که پهپاد ایرانی سرنگون شده است


دیروز اعلام شد ناو یو اس اس باکسر توانست پهپاد ایرانی را ساقط کند.
دیروز اعلام شد ناو یو اس اس باکسر توانست پهپاد ایرانی را ساقط کند.

دولت آمریکا می گوید سندی دارد که ثابت می‌کند کشتی جنگی «یو‌اس‌اس باکسر» روز پنجشنبه یک پهپاد ایرانی را که به این کشتی جنگی بیش از حد نزدیک شده بود، در حوالی تنگه هرمز سرنگون کرده است.

به نوشته سایت ان پی آر بوستون، روز جمعه ۲۸ تیر یک مقام ارشد دولت آمریکا اشاره کرد که اطلاعات بیشتری از سوی پنتاگون خواهد آمد. این مقام آمریکایی گفته است: «ایرانی‌ها کارنامه درخشانی در زمینه بیان حقیقت ندارند. ما به بیانیه رئیس‌جمهوری اعتماد کامل داریم.»

به گزارش سایت ان پی آر بوستون، ایران می‌گوید هیچکدام از پهپادهایش سرنگون نشده و حتی گفته است شاید آمریکا یکی از پهپادهای خودش را هدف قرار داده است.

پس از آن که رئیس جمهوری آمریکا از سرنگونی پهپاد ایرانی خبر داد، جاناتان هافمن سخنگوی ارشد پنتاگون، جزئیات بیشتری را در این باره ارائه داد و گفت که این کشتی آمریکایی حوالی ساعت ۱۰ بامداد به وقت محلی پهپاد ایرانی را هدف قرار داد.

همچنین بعد از ادعاهای مقام‌های ایران و تردید درباره سرنگونی پهپاد جمهوری اسلامی، رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه نیز بار دیگر اعلام کرد از سرنگونی پهپاد ایران مطمئن است و افزود که ایالات متحده آماده واکنش به هرگونه اقدام تحریک آمیز است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG