لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۳

سرنگونی یک هواپیمای جاسوسی بدون خلبان آمريکا توسط ایران


سرنگونی یک هواپیمای جاسوسی بدون خلبان آمريکا توسط ایران
سرنگونی یک هواپیمای جاسوسی بدون خلبان آمريکا توسط ایران

وسایل ارتباط جمعی در ایران از اقدام نیروهای مسلح آن کشور در سرنگون ساختن یک هواپیمای جاسوسی بی خلبان آمريکا خبر می دهند و می گویند این اقدام در پی نقض حریم هوایی ایران انجام گرفته است.

در این گزارش های خبری اظهارات مقام های ارتشی نقل شده است که می گویند به این هواپیمای جاسوسی بی خلبان آسیب عمده ای وارد نشده است و اکنون در اختیار ارتش ایران است.

به گزارش وسایل ارتباط جمعی ایران، این هواپیمای بی خلبان آمريکا در شرق ایران سرنگون شده است. اما در گزارش ها تاریخی مشخص برای این واقعه ذکر نشده است.

یک مقام آمریکایی که خواسته است نامی از وی برده نشود به خبرگزاری رویترز گفت: «تا این لحظه مطلقا هیچ نشانه‌ای دال بر اینکه ایرانی‌ها این هواپیما را سرنگون کرده باشند، وجود ندارد.»

خبرگزاری های دولتی ایران در ماه ژوئیه اظهارات یک نماینده مجلس در ایران را نقل کردند که ادعا کرده بود ایران یک هواپیمای جاسوسی بدون خلبان آمريکا را در نزدیکی تاسیسات اتمی فردو سرنگون کرده است. سپاه پاسداران انقلاب بعدا این گزارش را رد کرد.

آمریکا و متحدان غربی اش با ایران بر سر برنامه اتمی جنجال برانگیز تهران اختلاف دارند. کشورهای غربی می گویند ایران در تلاش دستیابی به تسلیحات اتمی است، حال آنکه ایران می گوید برنامه اتمی اش صرفا برای مقاصد صلح آمیز است.

آژانس نظارتی اتمی سازمان ملل متحد ماه گذشته در اظهار نظری قاطعانه گزارش داد که ایران دنبال تسلیحات اتمی است.

XS
SM
MD
LG