لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۴

رسانه‌های آمریکا: حملات سایبری علیه ایران از سوی ایالات متحده انجام شده است


رسانه‌های آمریکا به نقل از مقامات ایالات متحده گزارش دادند که نیروهای سایبری ارتش ایالات متحده در روزهای گذشته حملات سایبری را علیه سامانه تسلیحاتی ایران انجام داده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکا که نامی از آن‌ها برده نشده، گزارش داد که در پی افزایش تنش بین ایران و آمریکا حملات سایبری را به طور مشخص علیه کامپیوترهای ایران انجام داده است.

بنابر این گزارش، سه مقام ایالات متحده به این خبرگزاری گفته‌اند که این حملات، کامپیوترهای کنترل‌کننده راکت‌ها و موشک‌ها را مختل کرده‌است.

آسوشیتدپرس نوشت این حملات سایبری با اجازه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بوده است و از چند هفته پیش برنامه‌ریزی شده که قرار بود پاسخی به حملات قبلی (به نفتکش‌ها در دریای عمان) باشد.

همچنین روزنامه واشنگتن‌ پست و نیویورک تایمز نیز از دیگر رسانه های آمریکا هستند که از این حملات سایبری به ایران خبر داده‌اند.

اما روز شنبه نیز شرکت های امنیت سایبری گزارش دادند که ایران حملات سایبری علیه زیرساخت‌های حیاتی و بخش دولتی ایالات متحده را افزایش داده است.

به گفته آنها، این حملات سایبری از طریق ارسال موجی از ایمیل های فیشینگ انجام شده است و مشخص نیست آیا هیچکدام از این هکرها توانسته اند که به شبکه های هدف نفوذ کنند یا خیر.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG