لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

پس از تروریستی اعلام شدن سپاه قیمت ارز و سکه در ایران افزایش یافت


پس از تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوی ایالات متحده، قیمت سکه و ارز در ایران بار دیگر افزایش یافت.

رسانه های داخل ایران روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین گزارش دادند که دلار آمریکا به قیمت ۱۴ هزارو ۱۸۰ تومان، یورو به قیمت ۱۵ هزار و ۶۹۵ تومان، و پوند نیز با قیمت ۱۸ هزار و ۵۶۷ تومان به فروش می‌رسد.

سکه نیز امروز در بازار به مرز پنج میلیون تومان رسیده است. خبرگزاری ایسنا گزارش داد سکه تمام بهار طرح جدید با رشد ۱۶۵ هزار تومانی، چهار میلیون و ۹۹۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم با رشد ۱۵۰ هزار تومانی به ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت نیم سکه نیز با رشد ۱۸۰ هزار تومانی به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه با رشد ۸۰ هزار تومانی به یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی با رشد ۳۰ هزار تومانی به ارزش ۹۳۰ هزار بوده است.

همچنین هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۵۶ هزار و ۸۵۲ تومان ارزش گذاری شده که با توجه به قیمت اعلامی روز گذشته، طلای خام ۱۸ عیار در هر گرم رشد ۲۲ هزار و ۵۴۶ تومانی را تجربه کرده است.

پرزیدنت دونالد ترامپ در بیانیه ای روز دوشنبه ۱۹ فروردین رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد.

قیمت طلا و ارز در سال ۹۷ نیز پس از بازگشت تحریم ها افزایش چشمگیری داشت که جمهوری اسلامی برای مقابله با این افزایش قیمت ها برخوردهای قضایی با افرادی داشت که آن ها را «دلال» ارز و سکه می‌نامید.

حتی در این برخوردها افرادی همچون سلطان سکه نیز اعدام شدند؛ اگر چه برای مدتی قیمت ارز و سکه کاهش یافت، اما این قیمت ها هیچگاه به جایگاه قبلی خود باز نگشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG