لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

نیویورک تایمز: شراکت بی سر و صدای شرکت مخابراتی آمریکایی و رایتل ایران


روزنامه نیویورک تایمز از همکاری بی سروصدا میان شرکت مخابراتی «ای تی اند تی» AT&T آمریکا و شرکت خدمات تلفنی رایتل در ایران خبر داده و می نویسد تا قبل از این تلفن های آمریکایی در ایران سیگنال نداشتند اما همین هفته گذشته یک سخنگوی شرکت ای تی اند تی آمریکا تایید کرد که این کمپانی از طریق شراکت با رایتل، به مشتریانی که تلفن آمریکایی دارند خدمات مکالمه صوتی و دیتا ارائه می دهد.

نیویورک تایمز می گوید یک کارمند رایتل، شرکت متعلق به دولت ایران نیز این مسئله را تایید کرده است.

قرارداد شراکت میان ای تی اند تی و رایتل در ماه مارس بسته شد تا ای تی اند تی را به تنها شرکت تلفن آمریکایی تبدیل کند که در ایران خدمات ارائه می دهد.

نیویورک تایمز می گوید این قراداد شراکت یکی از موارد عمل حسن روحانی به وعده هایش در پذیرفتن شرکت های خارجی و پایان دادن به انزوای ایران است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از مسعود دانشمند یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران می گوید: «این گامی در جهت درست است. این که تلفن در ایران و آمریکا کار می کند، نشاندهنده نیت خوب هر دو طرف است.»

نیویورک تایمز می گوید جزئیات قراداد و نحوه پرداخت میان ای تی اند تی و رایتل مشخص نیست. یک نماینده ای تی اند تی گفت این شرکت اطلاعات مالی خود با وزارت خزانه داری و شریک ایرانی خود را فاش نمی کند. نیویورک تایمز می گوید این که رایتل متعلق به سازمان تامین اجتماعی است شاید سرنخی باشد.

پیشتر در سال ۲۰۱۱ هکرهای ایرانی به سرورها و کامپیوترهای چندین شرکت آمریکایی، ده ها بانک و یک سد در حومه نیویورک حمله کردند. هفت متخصص کامپیوتر ایرانی که برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار می کردند به انجام این حملات متهم شدند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG