لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

يک روزنامه دولتی ايران از دستگيری يک زن آمريکائی به اتهام جاسوسی خبر می دهد


يک روزنامه دولتی ايران از دستگيری يک زن آمريکائی به اتهام جاسوسی خبر می دهد
يک روزنامه دولتی ايران از دستگيری يک زن آمريکائی به اتهام جاسوسی خبر می دهد

به گزارش روزنامه ایران یک آمریکایی به اتهام جاسوسی توسط مأموران امنیتی در ایران بازداشت شده است.

روزنامه ایران در شماره روز پنجشنبه خود نوشته است که یک زن ۵۵ ساله به نام هال تالایان توسط مأموران گمرک نوردوز دستگیر شده است. به گزارش این روزنامه خانم تالایان در دندان‌های خود تجهیزات جاسوسی کار گذاشته و بدون ویزا از ارمنستان وارد ایران شده بود. جزئیات بیشتری درمورد بازداشت خانم تالایان در دست نیست.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده به صدای آمریکا گفت که واشنگتن از گزارشها در این زمینه آگاه و درحال تحقیق درمورد آنهاست. او گفت که وزارت امور خارجه نمی تواند صحت خبر دستگیری و یا آمریکائی بودن این شخص را تائید کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که در این رابطه با سفارت سوئیس که حافظ منافع ایالات متحده در ایران است تماس گرفته شده است.

در حال حاضر دو آمریکائی به نام های شین باور و جاش فیتال نیز در ایران به اتهام جاسوسی و ورود غیر قانونی به کشور در زندان به سر می برند. دولت آمریکا اتهام جاسوسی علیه این دو نفر را بی اساس خوانده و از ایران خواسته است که هر چه سریع تر آنها را آزاد کند.
رابرت لوینسون، کارمند بازنشسته اف ‌بی ‌آی نیز در اسفند ۱۳۸۵ در جزیره کیش ناپدید شد. خانواده آقای لوینسون می گویند که او به عنوان یک شهروند خصوصی آمریکا برای انجام تحقیقات درباره قاچاق سیگار به کیش سفر کرده بود.

همسر وی در اسفند ماه سال ۸۷ به ایران سفر کرد. اما تلاش‌ها برای یافتن رابرت لوینسون تا کنون بی ثمر بوده است.

XS
SM
MD
LG