لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

مسعود شفیعی: دو کوهنورد آمریکایی ممکن است به زودی آزاد شوند


مسعود شفیعی: دو کوهنورد آمریکایی ممکن است به زودی آزاد شوند
مسعود شفیعی: دو کوهنورد آمریکایی ممکن است به زودی آزاد شوند

وکیل دو آمریکایی که در ایران به اتهام جاسوسی زندانی هستند می گوید تشکیل دادگاه رسیدگی به پرونده آنان در روز یکشنبه ممکن است نشانی بر این باشد که به زودی آزاد خواهند شد.

مسعود شفیعی می گوید مصادف شدن دادگاه با دومین سالگرد دستگیری شین بوئر و جاش فتال ممکن است حاکی بر این باشد که تهران قصد دارد آنان را آزاد کند. وی روز شنبه همچنین اظهار داشت دو سال بازداشت ممکن است به عنوان محکومیت متهمان محسوب شود.

مقام های امنیتی ایران دو مرد و و یک زن آمریکایی، سارا شورد، را در سال ۲۰۰۹ به اتهام ورود غیرقانونی به کشور از عراق بازداشت کردند. آنان این اتهام را رد کرده اند.

خبرگزاری ایسنا همچنین به نقل از شفیعی می گوید موکلان او ممکن است به این دلیل آزاد شوند که جلسه دادگاه با آغاز ماه رمضان مصادف شده است. شفیعی می گوید به او اجازه داده نشده است با آنان پیش از مرحله «نهایی» رسیدگی به پرونده ملاقات کند.

روز جمعه، اعضای خانواده ها و حامیان دو آمریکایی در برابر دفتر هیات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گرد آمدند و بار دیگر خواهان آزادی آنان شدند. همچنین عفو بین الملل از ایران خواست دو مرد را آزاد کند و گفت به نظر می رسد آنان به دلایل سیاسی در بازداشت به سر می برند.

XS
SM
MD
LG