لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۶

آغاز اعتراضات مردمی به رهاسازی قیمت‌ها و گرانی‌ فزاینده از خوزستان


اعتراضات خوزستان
اعتراضات خوزستان


گزارش‌های دریافتی و تصاویر پست شده در شبکه های اجتماعی حاکی است که شهروندان دزفول در استان خوزستان در اعتراض به گرانی‌های اخیر و افزایش قیمت اقلام ضروری زندگی شامگاه چهارشنبه در خیابانهای این شهر تظاهرات کردند و بر علیه ابراهیم رئیسی و علی خامنه‌ای شعار دادند. در ماهشهر، ایذه و اهواز هم اعتراضات پراکنده مردم گزارش شده ‌است.

این تظاهرات در حالی برپا شده ‌است که دو روز قبل ابراهیم رئیسی از اجرای طرح حذف یارانه‌ها از کالاهای اساسی و آزادسازی قیمت‌ها خبر داد. رئیس دولت سیزدهم این طرح را «مردمی سازی نظام پرداخت یارانه‌ها» نامید و حامیان حکومت گفتند:طرح حذف ارز ترجیحی جراحی اقتصادی است.

در روزهای گذشته نیز گزارشهایی از اعتراضات مردم در دیگر شهرهای استان خوزستان منتشر شده بود همزمان با انتشار این گزارشها ،مردم و برخی فعالان رسانه از قطع گسترده اینترنت در این استان خبر دادند. اما یکی از نمایندگان خوزستان در مجلس قطعی اینترنت را ناشی از مشکلات فنی و امری طبیعی دانست. وزیر کشور دولت رئیسی هم قطعی اینترنت را به کل منکر شد و گفت:« اینترنت استان خوزستان به طور کامل وصل است.»

این در حالی است که گزارش نت‌بلاکس درباره بررسی سرعت اینترنت در بخشهای مختلف جهان از اختلال و قطعی اینترنت اپراتورهای تلفن همراه در ایران خبر می‌دهد. براساس این گزارش اینترنت اپراتور رایتل به طور کامل قطع شده‌ و مشترکان بقیه اوپراتورها نیز با کندی سرعت اینترنت روبرو هستند.


گزارش اعتراضات مردمی به مشکلات اقتصادی و سختی معیشتی در سایت و تلویزیون صدای آمریکا تکمیل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG