لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

وزارت علوم، دانشگاه احمدی‌نژاد را غیرقانونی اعلام کرد


بقایی و احمدی نژاد
بقایی و احمدی نژاد

وزارت علوم ایران، فعالیت دانشگاه ایرانیان، به ریاست محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران را «فاقد وجاهت قانونی» اعلام کرد.

روابط عمومی وزارت علوم، روز یکشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آنچه از آن به عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیردولتی غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» یاد می‌شود، فاقد مجوز راه‌اندازی و انجام امور آموزشی و پژوهشی از جمله پذیرش دانشجو از سوی شورای گسترش آموزش عالی این وزارت است.

بر اساس این اطلاعیه، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص اعطای مجوز به محمود احمدی‌نژاد برای تأسیس دانشگاه بین‌المللی در تهران نیز لغو و بلااثر اعلام شده است.

غلامحسین الهام، از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، اوایل تیرماه امسال از آغاز فعالیت دانشگاه ایرانیان خبر داد. همان موقع، وبسایت دانشگاه نیز از آغاز پذیرش دانشجو در مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاه خبر داده بود.

یکی دیگر از موضوع‌های خبرساز درباره دانشگاه ایرانیان، انتشار خبر واریز ۱۶ میلیارد تومان از حساب دولت به حساب دانشگاه بود. دادستان دیوان محاسبات اعلام کرد که با پیگیری قضایی، این پول به حساب دولت باز گردانده شده است.

آنگونه که وزارت علوم اعلام کرده است، این اطلاعیه را در پاسخ به سوالاتی که به تازگی درباره جایگاه قانونی و اعتبار دانشگاه ایرانیان مطرح شده، صادر کرده است. در پایان اطلاعیه تاکید شد که هرگونه فعالیت آموزشی و پژوهشی از سوی مؤسسه‌ای با عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیردولتی غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» فاقد وجاهت قانونی است و مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیست .

XS
SM
MD
LG