لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

اعتراضات دانشجویی در چند دانشگاه ایران


اعتراضات دانشجویی در چند دانشگاه ایران
اعتراضات دانشجویی در چند دانشگاه ایران

به گزارش خبرنامه امیر کبیر، در پی برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بازداشت علی پرویز و سهیل محمدی در دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر، نیروهای لباس شخصی و اعضای بسیج دانشگاه روز یکشنبه به دانشجویان معترض حمله ور شده و فضای دانشگاه را به تشنج کشاندند.

گزارش می افزاید پس از اعلام برگزاری تجمع اعتراضی از سوی دانشجویان خواجه نصیر، از صبح روز گذشته (شنبه) نیروهای لباس شخصی که با هماهنگی بسیج دانشگاه خواجه نصیر وارد دانشگاه شده بودند، محوطه دانشکده عمران را اشغال و تلاش کردند با نصب پرچم های حزب الله در سر در دانشکده مانع برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان شوند.

**********

به دنبال اعتصاب صنفی دانشجويان دانشکده علوم انسانی واحد جنوب دانشگاه آزاد تهران، چند دانشجوی این دانشکده به کمیته انضباطی و حراست این دانشگاه احضار شدند.

به گزارش وب سایت جرس، دانشجویان روز یکشنبه با تعطیل کردن کلاس های درس خود نسبت به احضار دانشجویان به کمیته انضباتی اعتراض کردند و خواستار حضور رییس دانشگاه واحد جنوب و پاسخگویی او شدند.

احضار دانشجویان به کمیته انضباطی پس از آن صورت می گیرد که دانشجویان این دانشگاه هفته قبل در اعتراض به دولت محمود احمدی نژاد کلاس های درس را تعطیل کرده بودند.

یکی از دانشجویان این دانشکده در گفتگو با خبرنگار جرس گفت اعترضات دانشجویی در اين دانشکده با تعطیل کردن کلاس های درس و اعتصاب دانشجویان همچنان ادامه دارد.

**********

دانشجویان دانشکده‌ برق و کامپیوتر دانشگاه تهران روز یکشنبه در حالی که تصاویری از مهرداد بزرگ را در دست داشتند، از شرکت در کلاس‌‌های درس خودداری کرده ‌و با راهپیمایی و تجمع اعتراض آمیز در دانشکده فنی خواهان آزادی او و دیگر دانشجویان بازداشت ‌شده شدند.

مهرداد بزرگ به همراه شش دانشجوی دیگر پنج‌ شنبه گذشته در حین خروج از یک جلسه ‌کتابخوانی بازداشت شد. بر اساس گزارش ها، این دانشجویان به مکانی نامعلوم انتقال یافته اند.

به گزارش وب سایت نوروز، دانشجویان دانشگاه تهران اعلام کرده اند تا آزادی دانشجویان زندانی، حرکت اعتراضی خود را با تحصن و اعتصاب غذا ادامه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG