لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ایران ۱۳:۴۰

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ «دی سانتیس»: منافع ما با اروپا درباره برجام کامل منطبق نیست


«ران دی سانتیس» عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت فلوریدا می گوید در صورتی که ایران مسیر کره شمالی را طی کند که به نظر می رسد در درازمدت اینگونه باشد، وضعیت برای آمریکا بسیار خطرناکتر خواهد شد. زیرا امکانات ایران با کره شمالی قابل مقایسه نیست.

وی افزود: به نظرم کنگره باید اقدام کند که تحریمهای بیشتری بویژه تحریمهای شدید اقتصادی علیه ایران وضع کند. اگر چه ممکن است که متحدان اروپایی را ناخرسند کند اما باید بدانیم که منافع ما با آنها صد در صد مطابقت ندارد.

آقای «دی سانتیس» این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG