لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۷

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ «باری روزن»: وضعیت حقوق بشر بدتر شده است


«باری روزن» از مشاوران ارشد نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» می گوید وضعیت حقوق بشر در ایران پس از امضای برجام نه تنها بهتر نشده بلکه وخیم تر شده است.

این گروگان سابق آمریکا در تهران افزود: مقامات ایران همچنان اعدام‌های عمومی در میدانهای شهر که کودکان شاهد آن هستند، را ادامه می دهند. به زندان انداختن کنشگران اجتماعی، سیاسی و حتی فعالان سندیکای کارگری افزایش یافته است. روزنامه نگاران و دارندگان تابعیت دو گانه از این قاعده مستثنی نیستند. گروه دوم مانند خودم، گروگان سیاسی هستند.

«باری روزن» این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG