لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۹

نشست اتحاد علیه ایران اتمی/ مارک کرک: بیمه تانکرهای بنزین ایران باید قطع شود


سناتور سابق ایلینوی، مارک کرک و از مشاوران ارشد «اتحاد علیه ایران اتمی» معتقد است: ساختار کنونی جهان من را به فکر آنچه در سال ۱۹۳۹ آغاز شد، یعنی جنگ جهانی دوم می اندازد. ما نباید برای نسل آتی پاکیزه کردن خرابی‌های به جای مانده از کشتار هسته ای را بگذاریم.

وی افزود: به نظر من باید دولت پرزیدنت ترامپ از دولت بریتانیا بخواهد که به شرکت بیمه دریایی لویدز بگوید که از بیمه کردن تانکرهای نفتی حامل بنزین خریداری شده توسط ایران خودداری کند. ایران به رغم نفت‌خیز بودن اما محتاج واردات بنزین خود است. این مساله منجر به اعمال سنگین‌ترین تحریم علیه اقتصاد ایران می شود.

سناتور مارک کرک این سخنان را در نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی» بیان کرد. این گروه یکی از لابی قدرتمندمخالف برجام است که در نیویورک روز سه شنبه همزمان با آغاز نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل این نشست را با حضور گروهی از سیاستمداران کنونی و پیشین آمریکایی و بین المللی برگزار کرد.

هدف از برگزاری نشست نهاد «اتحاد علیه ایران اتمی»، بررسی ابعاد سیاسی و اقتصادی برجام برای ایران و جامعه جهانی بویژه آمریکاست.

ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. تاکنون دولت آمریکا از مان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده اما به خاطر آنچه تخلفات ایران نامیده می شود، گفته شده او در ماه اکتبر قصد ندارد پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

همزمان رئیس جمهوری ایران در نیویورک تهدید کرده، خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG